Kdy a kam

  • Okolím Písku - pěší výlet

    neděle 18.11 13:00 - Písek - sraz před Sportovní halou v Tylově ul.

    Klub českých turistů - Otava Písek. Trasa bude určena dle charakteru počasí až na místě srazu. Pěšky do 10 km. Možnost krátkého přesunu vlakem nebo autobusem.

  • Literární odpoledne v Heydukově památníku

    neděle 18.11 16:00 - Památník A. Heyduka, Tyršova 438, Písek

    Připravila a uvádí Stanislava Hošková.

Zobrazit všechny události
 

Ameriku letos ovládli písečtí borci Csirik a Budil

PÍSEK - Lesní běh Kolem Ameriky je třetí nejstarší běžecký závod a vůbec nejstarším terénním během v České republice. Koná se už od roku 1925, kdy 8. listopadu uspořádal v lesním parku Amerika první ročník místní lehkoatletický klub S.K. Písek. Během času se střídali pořadatelé a organizátoři, měnily se délky tratí, počet kategorií, ale co zůstalo, je trať, v jejímž výběru měli zakladatelé běhu šťastnou ruku, neboť zvolili sice náročnou, ale krásnou, vedoucí příjemným lesním prostředím. Možná i to je důvod, proč je závod mezi běžci oblíben. V sobotu 20. října 2018 pořádal 93. ročník běhu Kolem Ameriky klub Atletika Písek a zúčastnilo se 264 běžců a běžkyň od předškoláků až po veterány. Vítězem hlavního závodu na 8 130 metrů se stal Jiří Csirik z pořádajícího klubu Atletika Písek těsně před svým oddílovým kolegou Romanem Budilem, kterému oplatil porážku z loňského ročníku. Tehdy se však oba museli sklonit před výkonem Jana Kreisingera, který zvítězil, ale k obhajobě letos nedorazil. Na písecké borce zbylo vloni až druhé a třetí místo. Letos si pro třetí příčku za Csirikem a Budilem doběhl Michal Jarolím z Tábora.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace