Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Místní kolo soutěže

  středa 22.1 17:00 - Blatná, ZUŠ

 • Stopem se psem v Asii

  středa 22.1 17:00 - Městská knihovna Jindřichův Hradec, U Knihovny 1173, Jindřichův Hradec

  Beseda.

Zobrazit všechny události
 

Argentinská doga pokousala dvě ženy. Zodpovídat se bude její pán

ČESKOBUDĚJOVICKO - Policisté začali koncem minulého týdne trestně stíhat 39 letého majitele argentinské dogy, která letos pokousala dvě ženy. V jednom případě jde o ublížení na zdraví a v druhém dokonce o těžké ublížení na zdraví z nedbalosti.

 

V prvním případě muž začátkem května vedl svou dogu na vodítku v Českých Budějovicích, ovšem pes neměl náhubek. Doga se ohnala po ženě, která procházela kolem, kousla ji a způsobila zranění s dobou léčení několika měsíců. Za pár měsíců se stejná událost odehrála v Hluboké nad Vltavou. I tady se tato doga ohnala po procházející ženě a tentokrát jí způsobila lehké zranění. Přesto musela žena vyhledat ošetření ve zdravotnickém zařízení a několik dnů byla v pracovní neschopnosti.

Pes za své chování není pochopitelně zodpovědný. Trestně stíhán je nyní po zdokumentování lékařských zpráv a znaleckých posudků jeho majitel, který nepoužíval pro psa náhubek a podcenil výcvik tohoto plemene.

 

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • ivana J. 

  Reagovat

   

  plně souhlasím s komentářem pana Karl von Bahnhof, lépe bych to napsat nedokázala.takové psy si pořizují lidé tohoto ražení--sám nic v životě nedokázali, tak si pořídí něco, co jim zvedne jejich pošramocené sebevědomí, hrůza,co se tu nyní děje. Do jeho smrti by neměl psa-ani malinkatýho voříška.

  Vloženo 11.12.2019 16:59:16

 • Karl von Bahnhof 

  Reagovat

   

  Přesně takhle to dopadne, když si vygumovaný primitiv, který se není schopen postarat sám o sebe, pořídí plemeno psa, které je zcela mimo jeho možnosti a schopnosti. Ale je třeba si zvednout ego, k čemuž dopomůže u těchto trotlů buď velké silné auto nebo bojové plemeno psa. obojí končí ve většině případů špatně.

  Vloženo 10.12.2019 10:01:29

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace