Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Blog Zdeňka Lanze: Lůza znovu udeřila

Není to tak dávno, co jsem v článku Květinami v koši to zdaleka neskončilo, psal mj. o tom, že v sobotu 17. listopadu 2018 krátce před polednem napadl dav veřejně známou osobu. Řvali na ni, strkali, plivali, pískali, nadávali do fašistů. Tou osobou byl Ladislav Jakl.


Uplynulo půl roku a  verbální útoky se změnily v hrubé fyzické násilí. Ladislav Jakl byl v sobotu 25. května ve večerních hodinách zákeřně napaden v pražském metru. Ze zvolání: „Ty seš Jakl, ten lídr SPD," bezprostředně před tím, než ho útočník (či útočníci) začal mlátit do hlavy je zřejmé, že útok byl motivován politicky. V Prohlášení Institutu Václava Klause k brutálnímu fyzickému napadení Ladislava Jakla se velmi rozhodně vyjádřili pracovníci IVK s Václavem Klausem v čele.

V prohlášení se mj. uvádí: „Viníme ty, kteří po léta nerespektují výsledky demokratických voleb a politickou moc chtějí získat mimo demokratické volby prostřednictvím rozvášněných davů na náměstích a spřátelených médií. V takové atmosféře je už pouze malý krůček k tomu, aby si leckdo vyložil tento stav jako normu, ve které je dovoleno naprosto všechno – včetně hrubých fyzických útoků a pokusů likvidovat lidi s odlišným názorem. O tom, kam taková doba vedla a v co vyústila, nás dostatečně trpce poučila historie 30. let minulého století v Německu."

Od sobotního útoku neuplynul ještě ani týden a Ladislav Jakl byl ve středu 29. května napaden znovu, tentokrát při snídani v hotelu ve Zlíně.

Prohlášení IVK k brutálnímu fyzickému napadení Ladislava Jakla je natolik výstižné, že je jen velmi obtížné hledat další slova, která by vyjádřila znechucení nad rostoucí politicky motivovanou nenávistí a verbálními, ale již i fyzickými útoky na osoby s odlišnými názory.

Bylo by tragickou chybou myslet si, že nás nemůže potkat podobný osud jako Německo ve 30. letech dvacátého století. Bylo by tragickou chybou myslet si, že pronásledování lidí s odlišnými politickými názory, často vedoucí až k násilí na nich, se nás netýká. Bylo by tragickou chybou domnívat se, že hrůzy občanských válek, které známe jen z dějepisu a ze zpráv ze zahraničí nemohou v budoucnu potkat i nás.

Proto se musíme mít na pozoru před všemi „samozvanými proroky", kteří na náměstích líbivými proklamacemi o ohrožení demokracie sami demokracii ohrožují!

Proto se musíme mít na pozoru před všemi „aktivisty", kteří se pomocí informací vytržených z kontextu, polopravd i vyložených lží snaží zmanipulovat „nespokojené občany" a rozpoutat v nich averzi k lidem jiného názoru. Od ní už je jen krůček k „občanské neposlušnosti", k verbálním útokům a k fyzickému násilí.

A není vůbec důležité, jaké barvy je ismus, pod jehož pláštíkem se tito „lidoví vůdcové" snaží rozpoutat nenávist. Zda je hnědý, rudý, zelený, jinobarevný či třeba i „milionchvilkový."

Diskuse k článku - 74 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3 4 5 6  | Starší příspěvky »
 • Budiž slyšena i druhá strana! 

  Reagovat

   

  Přispěvěk byl skryt administrátorem, protože porušoval Pravidla pro vkládání příspěvků!

  Vloženo 9.6.2019 23:33:05

 •  

  Reagovat

   

  Ráda bych se zeptala redakce, co musí člověk udělat, aby mu uveřejnily takové bláboly, co tu pan Lanz plodí. Mohu i já sem psát příspěvky? Děkuji

  Vloženo 6.6.2019 08:23:15

  • Libuše Kolářová, JčTeď 

   Reagovat

    

   Dobrý den, když nebudete Já, ale konkrétní člověk, kterého známe a jehož identitu si ověříme, můžete tu mít svůj blog stejně jako pan Lanz - v rámci zákona, tj. zákon zakazuje publikovat rasistické a pod. texty. Proto se texty nejprve zasílají administrátorovi portálu a ten je zařazuje.

   Vloženo 6.6.2019 08:54:21

  • pečinka 

   Reagovat

    

   Anonymním příspěvkům brzy odzvoní. Zaviňují si to diskutující sami. Kdyby jejich příspěvky byly věcné, služné a prvdivé, ne smyšlené a vulgární, nikomu by to asi nevadilo.

   Vloženo 6.6.2019 10:18:32

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Myslíte? Snad máme Piráty aby zůstal internet svobodný.

    Vloženo 7.6.2019 10:35:49

   • Mirek 

    Reagovat

     

    A co Vám Pečínko zrovna tady vadí?

    Vloženo 7.6.2019 11:31:43

  • kk 

   Reagovat

    

   Co musí člověk udělat? Naučit se česky. Raději sem tedy nic nepište, protože česky neumíte . "Aby mu uveřejnili takové bláboly" se totiž píše měkké i a ne ypsilon, milostivá.

   Vloženo 6.6.2019 18:37:44

   •  

    Reagovat

     

    Ale, ale, v redakci pracují převážně ženy, takže i y může být ok. Nicméně koukám, že Vy v gramatice lehce plavete. Před "a ne" Vám chybí čárka.Milostivý.

    Vloženo 7.6.2019 10:22:13

    • kk 

     Reagovat

      

     Milostivá, vraťte svačiny a zopakujte si základku - první stupeň. Může tam být x žen a pouze jeden člen rodu mužského a již se píše měkké i. Tvrdé y pouze v případě, že jsou tam samé rody ženské! A jak jistě nevíte, tak před a se čárka nepíše. Leda tak jedině ta Vaše "čárka".

     Vloženo 7.6.2019 14:58:17

 • X 

  Reagovat

   

  Je to ten Lanz co píše na Hákův Protiproud a další obskurdní dezinformační servery? Jestli ano, tak je to tedy hodně velký úpadek!

  Vloženo 5.6.2019 17:50:27

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Jakla napadl někdo neviditelný, jak sám tvrdí, tak o jaké lůze Lanc píše? V současnosti je známo, že pražskou lůzu vyhání ODS demonstrovat na náměstí

  Vloženo 5.6.2019 15:55:35

 • on 

  Reagovat

   

  Tito tzv. demokraté se prostě nehodlají smířit s výsledky svobodných voleb. Celá republika věděla co je Babiš v čele ANO zač, přesto vyhrál volby s obrovským náskokem a pokud by volby byly za týden, tak to zopakuje. Demonstracemi v čele s pseudoumělci ho nikdy neodstaví i kdyby se jich na Letné sešlo půl miliónu. To není jako v 89. roce, kdy proti bolševikovi byla celá republika. Nejjednodušší způsob jak ho odstranit je prostě ve volbách. To by ale opoziční strany musely mít programy, které by oslovily většinu národa. A to nemají, protože lidi s jejich vládami mají 30 letou negativní zkušenost. Mají prostě jenom program antibabiš, kterým si před lidmi jenom
  dělají medvědí službu. A venkov a hlavně Morava nemohou pražské Pepíky ani cítit, protože je to stát ve státě!

  Vloženo 5.6.2019 15:50:16

  • Sam 

   Reagovat

    

   přesně vystiženo, jde jen o vykořisťování venkova Prahou, kde 68 procent lidí vůbec nepracuje

   Vloženo 5.6.2019 16:00:01

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    A to jste slyšel kde?

    Vloženo 5.6.2019 16:53:50

    • Statystyk 

     Reagovat

      

     Uvedu to na pravou míru. Pracuje tam jenom 32 %, ostatní kradnú a rentieriují.

     Vloženo 5.6.2019 17:22:07

    • on 

     Reagovat

      

     To ví každý, snad jen mimo tebe. V Praze se nevyrábí nic, žádné zboží s přidanou hodnotou. Jsou tam pouze zastoupení
     nejrůznějších firem, bank, neziskovek, tel. operátorů a dalších nevýrobních institucí s nadstandardními mzdovými relacemi. Proto je v Praze mzdový průměr daleko nad celostátním a do Prahy proto dojíždí denně pracovat lidé třeba i ze vzdálenosti nad sto kilometrů. Proto jsou také v Praze ceny nemovitostí a hlavně bytů vyšroubovány do nesmyslných částek a proto si je pořizuje hlavně zahraniční klientela a dlouhodobí nájemníci si opravují víkendová obydlí na trvalé bydlení, protože se jim nevyplatí platit přemrštěné nájemné. Prostě stát ve státě, proto je nikdo nemusí. A těch sto tisíc demonstrujících zoufalců jenom potvrzuje výše uvedené. A "veřejnoprávní" ČT narychlo zdůrazňuje svými reportážemi z nádražích různých měst a úmyslnými záběry na transparenty na Václaváku, že to není jenom Praha, ale v podstatě celá republika, aby tomu dodala váhu celostátního masového odporu. Ve skutečnosti je tam pouze tak pár stovek přespolních, kteří tam zrovna pracují nebo studují. Celá republika prostě Pepíky z Prahy nemá ráda a ve volbách to čitelně dává najevo.

     Vloženo 6.6.2019 07:44:56

     Vaše reakce:

     Zbývá znaků: 1200
      
     • anonymní čtenář 

      Reagovat

       

      No, jak bych to řekl.
      Představte si, že práce není jen bouchání podložek v Kolbence, ale i kancelářská, bankovní, vědecká a další činnosti.
      Ale podle Vašeho příspěvku soudím, že to asi stěží pochopíte.
      A co se demonstrací týče, tak kým tedy byly naplněny vlaky, jedoucí z různých českých měst?

      Vloženo 6.6.2019 19:04:45

      • on 

       Reagovat

        

       No, jak bych to napsal.
       Představte si, že bez bouchání podložek v Kolbence, ale i bez práce v zemědělství a práce v dalších výrobních odvětvích s přidanou hodnotou, by se ti nepoměrně lépe finančně ohodnocení pracující v pražských kancelářích, bankách, vědeckých a dalších činnostech museli chodit tak leda pást do Stromovky.
       Ale podle Vašeho příspěvku soudím, že to asi stěží pochopíte.
       A co se demonstrací týče, tak Vy jste ty naplněné vlaky z různých českých měst viděl? Asi jedině tak v
       rádoby "veřejnoprávní" ČT, kde k tomu museli sáhnout do archívů s tématikou Českých drah. Takže nebuďte naivní jako ti, kteří nemají svůj názor a nechávají se zblbnout masmédii a několika exhibicionisty
       z Prahy.

       Vloženo 6.6.2019 21:06:05

       • anonymní čtenář 

        Reagovat

         

        Ano, minimálně vlak z Českých budějovic přes Tábor a Benešov praskal ve švech. Viděl jsem ho na vlastní oči. Dokonce zevnitř.
        Nesmíte věřit všemu, co se Vám lidé z oddělení propagandy soudruha Bureše snaží namluvit.
        A naivní nejsem, pobíhám tu již přes padesát let a svůj názor mám a stojím si za ním.
        A maličkost, nikde netvrdím, že bouchání podložek v Kolbence není práce. Ale ekonomika je (bohužel) nastavena tak, že ty banky a kanceláře holt potřebujeme. Ale to asi stejně nepochopíte...

        Vloženo 7.6.2019 21:35:14

        • on 

         Reagovat

          

         Dokonce zevnitř. Průvodčí českých drah nebo nějaký jiný ajznboňák. Zblbnutý miliónem chvilek, sondoval mezi cestujcími ve vlaku z Č.B. do Prahy kdo z nich jede demonstrovat, až mu praskaly švy na lebeční kosti. A maličkost, Budějovice se píše velké B. Je tedy vidět, do jakých vrstev spadáte svojí inteligencí. Ale to asi stejně nepochopíte....
         Vloženo 8.6.2019 18:59:47

         • anonymní čtenář 

          Reagovat

           

          Tak teď jste mi to tedy opravdu nandal. Asi půjdu spáchat bilanční sebevraždu.
          Sice nemám s ČD nic společného, ani žádný cílený průzkum nedělám, nicméně představte si, že se dáte ve vlaku s někým do řeči, chvilku se bavíte a dozvíte se, že jede na demonstraci stejně jako Vy.
          A ti lidé s různými transparenty také jezdí vlakem zcela běžně, bez ohledu na momentálně se konající demonstraci. To je zcela logické.
          No to malé b, to je opravdu zcela zásadní důkaz o mé ubohé osobě, prozradil jsem tím svou velmi nízkou inteligenci, jsem nýmand, úplná nula. (a blbne mi klávesnice, ale Vám to asi nemá cenu vysvětlovat)
          Vy prostě nepřipustíte, že by byla pravda jinde, než Vám vtlouká do hlavy Váš velký guru a kdokoli má jiný názor, je zblbnutý, má vymytou hlavu, popřípadě je uplacen pražskou kavárnou, je třeba ho bez milosti zlynčovat, zostudit, urazit a kdyby to jen trochu šlo, tak pověsit.
          Takže šupky hupky nástup k večerní samohaně u fotky Bureše.
          Reagovat už na Vás nebudu, z ortodoxních koblih je mi zle.

          Vloženo 8.6.2019 19:48:19

          • on 

           Reagovat

            

           Vy, se svými spoludemonstrujícími prostě nepřipustíte, že pravda je jinde, než Vám vtlouká do hlavy Váš samozvaný guru z Miliónů chvilek. Pravda je ta, která vznikla ze svobodných demokratických voleb, aniž bych já byl voličem ANO. To je potřeba respektovat. Je to vůle většiny volícího obyvatelstva ČR. Pravda, se kterou se ale pražští Pepíci a jim podobní zblblí joudové odjinud (kterých není zase tolik) nejsou ochotní smířit. Takže jestli někdo někoho lynčuje, zostouzí a uráží a kdyby to šlo, tak i věší (jako Lang z řad zastupitelů Jesenice -člen ODS), tak jste to Vy, samozvaní pseudodemokraté, kteří nejste schopní akceptovat volební výsledky a demokracii ohýbáte podle toho, co se Vám momentálně hodí nebo co Vám kdo nakuká. A rada na závěr. Pokud tedy nejste ajznboňák, jak píšete a dráhu tedy nemáte zdarma, tak místo vyhazování peněz za jízdenky do Prahy si pořiďte novou klávesnici k PC ať svojí inteligenci nemusíte opírat o její vadu. Dýchánky po náměstích stejně nic nezměníte a svůj názor raději prosaďte ve volbách. Pokud dáte dohromady vlaky z celé ČR praskající ve švech, tak se Vám to možná podaří. Z ortodoxních pseudodemokratů je mi zle. Reagovat již nebudu.

           Vloženo 9.6.2019 09:06:48

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Když dostanete do Milevska nějakou IT firmu nebo pobočku nadnárodního korporátu, můžete taky "nepracovat" a brát velké peníze. Problém je v tom, že musíte být opravdu nejlepší v ČR. V Praze je totiž mnohem těžší se prosadit, dojíždí tam půlka Moravy a hafo jiných borců.

    Vloženo 6.6.2019 21:00:25

  • ona 

   Reagovat

    

   Svobodné nebo povinné volby, kounistická pakáž v Česku má vždy navrch. Hotl většina Čechů jsou nesamostatní a zaostalí mamlasové.

   Vloženo 6.6.2019 07:24:17

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   No jestli to neni taky tím,že lidi už mají těch lumpů ve vedení ostatních politických stran dost.Zaveďte možnost dávat ve volbách taky záporné body aby se ti korytáři nechaly vybodovat a budete mít volební účast minimálně kolem 90 procent.Lidi maji dost Kalousků,Fialů a jim podobných,kteří mají jediný zájem likvidaci Babiše.

   Vloženo 6.6.2019 07:37:25

« Novější příspěvky 1 2 3 4 5 6  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace