Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Ples ZOD Čepřovice

  pátek 28.2 20:00 - Čepřovice, KD

  K tanci a poslechu hraje kapela Scéna.

 • Nathanika

  pátek 28.2 19:00 - Písek, Hospůdka U šesti strun

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Branické heligonky opět naplnily kulturní dům

Blanka a Tomáš Volfovi. , Autor: L. Kolářová

Blanka a Tomáš Volfovi.     Autor: L. Kolářová

BRANICE - Rok se sešel s rokem a v kulturním domě v Branicích u Milevska si v sobotu odpoledne opět dali dostaveníčko harmonikáři. Branické heligonky pořádá spolek Sousedé 95, akce vznikla jako memoriál místního harmonikáře Miroslava Strnada a dnes se na ni sjíždějí muzikanti z celého Jihočeského kraje. A samozřejmě také jejich příznivci, kteří se těší, jak si s muzikanty zanotují. V programu muzikanti předvedli své umění na pianovky, heligonky i chromatiku.

 

Na úvod se Braničtí pochlubili dvojicí místních malých harmonikářů - Blanka a Tomáš Volfovi hrají na pianovky a v milevské základní umělecké škole jsou žáky ředitele Vladislava Horka. V rodině Volfových harmonikářská tradice není, desetiletá Blanka prozradila, že slyšela hrát Pavlu Koudelkovou z populárního dua PiňaKoláda a harmonika se jí zalíbila. Mladší bráška už ji pak následoval. Mladí muzikanti z Branic měli na přehlídce premiéru a sklidili velký potlesk.

Pak už následovalo jedno vystoupení za druhým, postupně na jeviště přicházeli Karel Tvrdek z Lipí u Českých Budějovic, Pavel Tupý, Miroslav Pícha a Zdeněk Mikeš - jinak místní trio zvané TuPiMi, Josef Lhotecký z Nemějic, Magdalena Janotová z Dobré Vody, duo Ladislav Kofroň a Josef Špánek z Milevska, Kamila Nováková ze Záhoří, Václav Svatoš z Radkova u Tábora, Miroslav Hrdlička z Vodňan a Veselé heligonky ve složení Jaroslava Basíková a Bohumil Šmejkal z Tábora, které doplnil na baskytaru Miroslav Kolář z Rynárce u Pelhřimova.

Diváci v sále dostali hlasovací lístky a měli si vybrat interprety, kteří se jim líbili nejvíc. Z hlasování vzešla vítězná trojice, která tím získala právo odehrát poté malý recitál. S výsledky seznámil starosta Stanislav Češka. Nejvíc hlasů - celkem 48, obdržel Josef Lhotecký. Na druhém místě skončila s 36 hlasy osmnáctiletá Kamila Nováková ze Záhoří a třetí s 30 hlasy Veselé heligonky. Celkem 26 hlasů, které shodně měli Karel Tvrdek a také duo Kofroň - Špánek, už stačilo jen na "bramborovou" medaili. Každý z muzikantů ale našel v sále své příznivce. Nejvíc se líbili hlavně ti, kteří nabídli publiku známé písničky a rozezpívali publikum.

Mezi odevzdanými hlasy se pak losovali výherci krásných půllitrů s obrázkem, který bude připomínat dnešní vydařené odpoledne. Po skončení soutěže a vystoupení vítězů pak už mohl vyhrávat každý, kdo měl chuť.

Ve středečních Milevských novinách nabídneme popovídání s některými interprety.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace