Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Léto na Kampě - PPB a Zropuch

    sobota 24.8 18:00 - Klub Kampa, kampus JU, České Budějovice

    Festival.

  • Pivní slavnosti Myslkovice

    sobota 24.8 13:00 - Zámecký park, Myslkovice

Zobrazit všechny události
 

Budějovice rozhodly o obnově recyklační aleje v Dukelské

 Autor: Recyklacni-alej.cz

    Autor: Recyklacni-alej.cz

ČESKÉ BUDĚJOVICE - V nedávné době se krajské město dostalo na třetí místo v soutěži Kam s nápojáčem, která spočívala ve sběru použitých obalů od mléka a džusů. Během loňského dubna až do září obyvatelé Budějovic nasbírali nápojových kartonů téměř o 900 kilogramů více než ve stejném období předchozího roku. Díky tomu získalo město třicetitisícovou odměnu. Radní by chtěli peníze využít na obnovu recyklační aleje v Dukelské ulici.

 

„Rozhodli jsme se částku věnovat na obnovu takzvané recyklační aleje. Dnes ji v Dukelské nenajdeme, protože ji před časem lidé zdecimovali. Když ji obnovíme, věřím, že bude sloužit vzdělávacím potřebám našich občanů," zmínil náměstek primátora Petr Podhola. Cíílem recyklační aleje je poučit kolemjdoucí, jak třídit odpady. Původně v Dukelské stála alej od roku 2010, kdosi ji ale poškodil tak, že dnes už neslouží svým účelům. Radní chtějí obnovu řešit, až bude příznivější počasí.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace