Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Dětský karneval

    neděle 23.2 14:00 - Divadelní sál Střelnice, Masarykovo nám. I / 107, Jindřichův Hradec

  • Čtyřlístek

    neděle 23.2 15:00 - Kino Střelnice, Masarykovo nám. 107, Jindřichův Hradec

    Pásmo pohádek pro děti.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Budějovická radnice hodlá přitvrdit vůči firmám

Nekvalitní povrch lávky přes Vltavu reklamovala už předchozí radnice.

Nekvalitní povrch lávky přes Vltavu reklamovala už předchozí radnice.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Radní Budějovic neschválili žádost zhotovitelské firmy o prodloužení termínu stavby na Plavské do dubna. Rekonstrukce měla být původně hotová v půli prosince a prodražila se z 25 milionů o dalších pět. Radní hodlají v tomto trendu pokračovat a zaměřit se i na kvalitu smluv, které umožňují firmám nárokovat si vícepráce.

 

„Zaměříme se na to, aby útvary města jednak chtěly a uměly vymáhat obsah smluv a jednak na to, aby nové smlouvy do budoucna byly kvalitní a za vzniklé vícepráce nebo škody vždy nesl někdo konkrétní odpovědnost,“ upozornil náměstek primátora Tomáš Bouzek (TOP 09). Ten má v gesci majetek města, ale je v tomto postupu zcela zajedno i s kolegou Františkem Konečným (ANO), zodpovědným za dopravu a územní rozvoj. Náměstek Konečný říká, že musí skončit při nárokování víceprací na odkazování na chyby v projektu. Budějovická radnice je připravena za chyby volat projektanty k odpovědnosti prostřednictvím odborných komor, kam může dávat podněty. To se týká České komory architektů stejně jako České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě. „Tyto podněty se řeší v řízení, které může skončit až odebráním razítka,“ poznamenal František Konečný. Stejně tak se radnice zaměří na kvalitu stavebních dozorů.

S tímto postupem je naprosto srozuměn i náměstek pro investice Petr Holický (ANO). Ten ale připomněl, že řada akcí je dnes vysoutěžena podhodnocená a pak se hledají vícepráce. „Dříve býval sazebník jednotlivých činností, které nešlo ocenit nižší cenou. Ten ale úřad pro hospodářskou soutěž zrušil a momentálně neplatí nic. Nám nejde o to ničit firmy, ale dosáhnout pro město kvalitního odevzdaného díla a bez víceprací,“ dodal Holický na první tiskové besedě po zasedání nové rady města.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace