Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Bomberos

    Úterý 16.7 16:00 - Tábor, Rajský dvůr

    Hasičská groteska.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Budějovická radnice hodlá přitvrdit vůči firmám

Nekvalitní povrch lávky přes Vltavu reklamovala už předchozí radnice.

Nekvalitní povrch lávky přes Vltavu reklamovala už předchozí radnice.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Radní Budějovic neschválili žádost zhotovitelské firmy o prodloužení termínu stavby na Plavské do dubna. Rekonstrukce měla být původně hotová v půli prosince a prodražila se z 25 milionů o dalších pět. Radní hodlají v tomto trendu pokračovat a zaměřit se i na kvalitu smluv, které umožňují firmám nárokovat si vícepráce.

 

„Zaměříme se na to, aby útvary města jednak chtěly a uměly vymáhat obsah smluv a jednak na to, aby nové smlouvy do budoucna byly kvalitní a za vzniklé vícepráce nebo škody vždy nesl někdo konkrétní odpovědnost,“ upozornil náměstek primátora Tomáš Bouzek (TOP 09). Ten má v gesci majetek města, ale je v tomto postupu zcela zajedno i s kolegou Františkem Konečným (ANO), zodpovědným za dopravu a územní rozvoj. Náměstek Konečný říká, že musí skončit při nárokování víceprací na odkazování na chyby v projektu. Budějovická radnice je připravena za chyby volat projektanty k odpovědnosti prostřednictvím odborných komor, kam může dávat podněty. To se týká České komory architektů stejně jako České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě. „Tyto podněty se řeší v řízení, které může skončit až odebráním razítka,“ poznamenal František Konečný. Stejně tak se radnice zaměří na kvalitu stavebních dozorů.

S tímto postupem je naprosto srozuměn i náměstek pro investice Petr Holický (ANO). Ten ale připomněl, že řada akcí je dnes vysoutěžena podhodnocená a pak se hledají vícepráce. „Dříve býval sazebník jednotlivých činností, které nešlo ocenit nižší cenou. Ten ale úřad pro hospodářskou soutěž zrušil a momentálně neplatí nic. Nám nejde o to ničit firmy, ale dosáhnout pro město kvalitního odevzdaného díla a bez víceprací,“ dodal Holický na první tiskové besedě po zasedání nové rady města.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace