Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Michail Bulgakov - Mistr a Markéta

    středa 19.2 19:30 - Městské divadlo, o.p.s., Český Krumlov

    Divadelní představení.

  • Jak se dělá tanečník

    středa 19.2 10:00 - Milevsko, KD

    Baby balet Praha.

Zobrazit všechny události
 

Akční podívaná na budějovickém výstavišti - Winter Rescue Challenge

AKTUALIZOVÁNO - 28.1.2020 23:49

V pátek 31. ledna a v sobotu 1. února se v pavilonu Z na Výstavišti České Budějovice odehraje nevídaná podívaná - 1st. Winter Rescue Challenge. Jde o mezinárodní soutěž záchranných týmů ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel, která se bude konat podle pravidel světové záchranářské organizace (WRO) a hodnotit ji bude mezinárodní tým rozhodčích se světovou akreditací. Soutěž je díky termínu a místu konání uvnitř výstavní haly v oblasti střední Evropy jedinečná.

 

Soutěžit budou šestičlenná soutěžní družstva, což je standard soutěží podle pravidel světové záchranářské organizace, a to v pokusu na 20 minut. Každý z týmů si vylosuje předem připravený scénář, který bude skýtat jeden až dva zdemolované vozy a uvnitř umístěného figuranta. Scénář bude znázorňovat reálnou dopravní nehodu. Úkolem soutěžního týmu bude co nedříve a nejšetrněji vyprostit zraněnou osobu z havarovaného vozu.

Soutěžit se bude po oba dva dny. Začátek soutěže je naplánovaný za předpokladu plného startovního pole v pátek 31. ledna na 10. hodinu, soutěžní pokusy pak budou probíhat po celý den.

V rámci doprovodného programu se v pátek večer přímo v pavilonu Z uskuteční retro party, na které se představí známé moderátorské duo Aleš Matoušek a Radek Hrdina z odpoledního jumpu na rádiu Kiss. Sobotní soutěžní den odstartuje úderem deváté hodiny ranní. "Kromě soutěže samotné připravujeme i doprovodný program pro veřejnost, různé soutěže, workshopy se zaměřením na osvětu v bezpečnosti silničního provozu a podobně. Nudit se určitě nikdo nebude," vzkazuje za pořadatelský tým Marek Toman.

Vstup na soutěž bude po celé dva dny zdarma, vstupné se bude vybírat pouze na vybranou část doprovodného programu.

-pr-

 

Další zprávy z regionu

 
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace