Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Ples ZOD Čepřovice

  pátek 28.2 20:00 - Čepřovice, KD

  K tanci a poslechu hraje kapela Scéna.

 • Nathanika

  pátek 28.2 19:00 - Písek, Hospůdka U šesti strun

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Blbé otázky

Novináři jsou obzvlášť obtížní, když se hrabou ve zveřejněných majetkových přiznáních politiků, a pak taky, když se ptají, kam pojedou na dovolenou. Zejména, když se ptají ve volebním roce těch, kteří někam kandidují.

 

Andrej Babiš, který má volební preference tak vysoké, že může být naprosto v klidu, si klidně brázdí jachtou Středozemní moře a beze všeho to sděluje novinářům. Ti s menšími jistotami (nebo ti, kteří voliče mohli právě dost naštvat tím, že napřed zvou někoho do party a pak ho hážou přes palubu) se ve volebním roce obvykle prezentují láskou k vlasti, pochody po tuzemských horách a koupáním v českých nádržích. Především ti, kteří to mají s preferencemi nahnuté - třeba sociální demokraté nebo lidovci.

To není nic neobvyklého, "příchylnost ke krásám domova ve volebním roce" ironicky komentují u svých politiků i zahraniční novináři. Asi tedy nemůže překvapit, že ministr zemědělství Marian Jurečka se těší, jak bude o dovolené jezdit na traktoru a další lidovec Pavel Bělobrádek se s manželkou zúčastní manželských setkání, kde se formou besed a diskusí upevňují rodinné vztahy. Spát budou na palandách v Třešti. 

Právě Lubomír Zaorálek v tomto výčtu, který vyšel v sobotním Právu, poukázal na to, že se některým kolegům v Německu dovolená před volbami nevyplatila. A zdůraznil, že bude plavat v domácích rybnících a jezerech. Jeho kolegyně, ministryně Michaela Marksová dovolenou u moře uvedla, ale hned to zjemnila vysvětlením, že se potřebuje s dcerami uklidit někam, kde ji lidé neznají a nezastavují na ulici. Má chudák stejný problém jako Lucie Bílá. 

Ve volebním roce a v době dovolených je zkrátka výhodné být opozičním politikem. Těch se nikdo na jejich dovolenou neptá. 

Diskuse k článku - 18 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  hledal jsem k rozeslani prirucku pro blbe Cechy, vypadlo tohle. v jiznich cechach mate soudruzko mnoho pozustatku z poslednich 60 let, hlavne v hlavach lidi.

  Vloženo 31.8.2017 09:47:12

 • Mojmír 

  Reagovat

   

  Zdá se, že autorka nás chtěla upozornit na chování politiků, které patří do Public relations. "pí ár". To je často falešné a manipulativní. A mělo by se to učit už na základní škole, aby si s námi politici nemohli dělat, co se jim zamane. Ale hlavně žádný politik, který v demokracii zastupuje lid, nemůže mít úplné soukromí.
  A nemůže kázat vodu a pít víno.

  Vloženo 22.7.2017 15:25:42

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  pani Jitko a co maji chudáci dělat když maj tak omezeny voliče. Kdyby je mohli vyměnit za jiny hned by se jim lip vladlo.

  Vloženo 20.7.2017 23:48:49

 • Jitka 

  Reagovat

   

  To přece neni o závisti. Je to o směšnosti politiků který přizpůsobují obraz svojí dovolený tomu co chce volič před volbama slyšet. O jejich předposranosti to je O ničem jiným.

  Vloženo 20.7.2017 23:45:00

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Proč by měla někoho zajímat dovolená bývalého hejtmana když je už bejvalej?

  Vloženo 20.7.2017 21:15:29

  • bývalý dojič 

   Reagovat

    

   ono to má vazbu na jeho a jeho party dojení zdravotnických peněz.V civilizované Evropě je jako největší chucpe bráno zneužívání peněz ve zdravotnických a sociálních službách.

   Vloženo 20.7.2017 21:34:43

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    No a s dovolenkama politiků to souvisí jak?

    Vloženo 20.7.2017 22:54:41

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace