Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Budějovice nastupují do boje s přemnoženými holuby. Okroužkované vrátí, ostatní utratí

ČESKÉ BUDĚJOVICE - V pondělí 19. prosince začne na území města regulace volně žijících holubů. „Reagujeme tak na stížnosti obyvatel, kdy na mnoha místech působí holubí populace řadu problémů. Práce provede odborná firma ve vytipovaných objektech, kde ptáci hnízdí. Tam budou umístěny odchytové klece nebo jednoduché komorové holubníky v celkovém počtu 15 klecí a 4 holubníky. Všechna zařízení splňují požadavky vyplývající z právních předpisů. Zvířata se nebudou zraňovat a dodrží se všechna ustanovení zákona na ochranu proti týrání. Dohled nad opatřením provádí Státní veterinární správa ČR. Po umístění zařízení bude proveden opakovaný odchyt ptáků v předem dohodnutých termínech. Odchycení holubi, kteří budou opatřeni kroužky nebo jinými způsoby označení, se vrátí vlastníkům či chovatelským klubům, ostatní budou utraceni veterinárním lékařem,“ konstatuje náměstek primátora Petr Podhola. Odchytová akce potrvá 12 měsíců.

 

„Lokality s odchytovými zařízeními se budou v průběhu roku podle potřeby měnit. Regulační opatření jsou prováděna i v součinnosti se společností Lesy a rybníky města, jejíž pracovníci budou do konce zimního období v týdenních intervalech provádět odstřel ve vybrané lokalitě převážně v neobydleném katastrálním území Haklovy Dvory,“ dodává náměstek Petr Podhola.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
  • Julie M. 

    Reagovat

     

    Proboha! To musejí zrovna o Vánocích vraždit? Holub je taky živá bytost.

    Vloženo 16.12.2016 07:29:53

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace