Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Kambodža

    Úterý 25.2 19:00 - Hrad Strakonice - Rytířský sál

    Přednáška cestovatele Dalibora Kalčíka.

  • Třídní koncert ZUŠ

    Úterý 25.2 16:30 - ZUŠ, Vimperk

    Koncert nástrojů: trubka, zobcová flétna, EKN.

Zobrazit všechny události
 

Chtěl bych Motoru pomoci k největšímu cíli, burcuje Milan Klouček

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Jedenadvacetiletý brankář budějovického Motoru Milan Klouček, který pod Černou věž dorazil před sezonou na hostování z extraligových Pardubic, si během Motor Cupu na nedostatek práce stěžovat rozhodně nemusel. Ve středu proti Linci vychytal své první čisté konto v budějovických barvách, ale dnes i přes povedený výkon lovil proti ruským střelcům z Chabarovsku čtyřikrát puk ze své sítě. „Rozhodně jsme se neztratili a nemáme se za co stydět, ale oni byli šikovnější a kvalitnější v koncovce. Mohlo být znát i to, že Chabarovsk nehrál včera,“ narážel Klouček na volnější program ruského týmu, který druhé polovině utkání dominoval.


Jak zhodnotíte celý Motor Cup?
Myslím, že to pro nás byla výborná příprava, Linec i Chabarovsk pro nás byli před sezonou velmi kvalitní soupeři. Hodně nás prověřili. Odehráli jsme dva výborné zápasy, jen je škoda, že jsme dneska nedali nějaký gól, protože pár šancí jsme měli. Mohlo to být zajímavější. Ale každopádně to byla dobrá prověrka a můžeme být spokojeni.

Sám jste odchytal oba zápasy, cítíte velkou únavu?
Trošku jo. V prvním domácím utkání za Motor proti německému Füchse na mě toho tolik nešlo, ale poslední dva zápasy jsem si zachytal dost. Pro mě jenom dobře, doufám, že mě to na sezonu kvalitně připravilo.

Za Chabarovsk nastupuje několik českých reprezentantů, projevila se na ledě Budvar arény jejich vysoká kvalita?
Určitě, Hynka a Tomáše Zohorny znám z Pardubic, takže vím, že jsou to strašně šikovní a kvalitní hokejisté. Ale to jsou v týmu z KHL všichni. Jak říkám, podle mě jsme proti nim zahráli slušný zápas, rozhodně jsme se neztratili a nemáme se za co stydět, ale oni byli šikovnější a kvalitnější v koncovce. Mohlo být znát i to, že Chabarovsk nehrál včera, takže kluci byli ke konci určitě unavenější. Ale na to se nemůžeme vymlouvat, naopak může být fajn, že jsme si to vyzkoušeli pro play off, kde je program úplně stejný.

Co si slibujete od angažmá v Českých Budějovicích? Jde zatím všechno podle plánů?
Vždycky to může být lepší. Je škoda, že jsme v přípravě vícekrát nevyhráli, ale já osobně se v brance cítím líp a líp. Co se týče města, tak Budějovice jsou krásné a jsem rád, že tady můžu být. Samozřejmě bych chtěl Motoru pomoci k největšímu cíli. Sezona už se nám za chvilku rozjede, tak je důležité chytit začátek a věřím, že budeme šlapat.

Odchytal jste oba poslední přípravné zápasy. Berete to tak, že jste si během přípravy vybojoval post jedničky, nebo vám trenéři role nerozdělili?
Žádné rozdělení nepadlo. Záleží jen na trenérech, koho postaví, tak uvidíme a necháme se překvapit. Já budu rád, když budeme vyhrávat. To je pro mě hlavní.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace