Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Z Písku až na Kamčatku II.

  pondělí 24.2 10:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  Povídání a promítání s Ing. Václavou Altschmiedovou.

 • Dokonalá svatba

  pondělí 24.2 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Čimelice podaly trestní oznámení za naříznutou májku

Ilustrační foto. , Autor: Petr Eliáš - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Petr Eliáš - Jižní Čechy Teď

ČIMELICE - Nestandardní oznámení od zástupců obce přijali policisté z obvodního oddělení Čimelice. Zástupci obce totiž oznámili podříznutí májky se škodou kolem 20 000 korun. Co by se mohlo zdát někomu jako tradice, může být v některých případech jiným vnímáno jako obecné ohrožení.

 

Zatím policisté pracují s informací, že 1. května kolem druhé hodiny ráno přijela parta chlapů a snažila se pokácet obecní májku na náměstí a nařízli jí zhruba do poloviny. Místní je pravděpodobně vyrušili a tak z náměstí zmizeli. Aby se naříznutá májka nestala ohrožením pro kolemjdoucí, pokáceli jí a uklidili dobrovolní hasiči.

Zde by tento příběh, který se zcela jistě v naší zemi odehrál mnohokrát, mohl skončit. Policisté však celou oznámenou věc nyní musí posoudit podle zákona a rozhodnout, zda se skutečně někdo nedopustil protiprávního jednání. Možná by naši otcové a dědové věc rozhodli takto: „Neuhlídals! Tak se o vše postarej a četníka nevolej!"

Diskuse k článku - 57 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3 4 6 7  | Starší příspěvky »
 • Milan 

  Reagovat

   

  Nebudu se vyjadřovat k naříznutí Májky, to je pro mne podružné. Ale abych viděl svojí fotku u článku, který se týká naříznutí Májky, to mne vadí a může to lidi uvést v omyl. Stavění Májky v krojích není běžné, tak jestli si myslíte, že to obejdete nápisem ilustrační foto, nejsem právník, ale řekl bych že jste na omylu. Fotka byla původně použita u článku týkajícího se stavění Máje v Semicích. O pár dní déle se najednou objevila u tohoto článku. Divím se, že v dnešní době GDPR si toto dovolíte. Není-li to trestné, je to přinejmenším neseriózní, neprofesionální a zavádějící.

  Vloženo 14.5.2019 19:42:00

 • Pavel 

  Reagovat

   

  Přispěvěk byl skryt administrátorem, protože porušoval Pravidla pro vkládání příspěvků!

  Vloženo 7.5.2019 16:58:40

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Příště bych jen prosila aby jste použili fotku alespoň z Čimelic, nebo z místa či události kde se to stalo. chápu je to jen pro ilustrační účel, ale toto je fotka že stavení máje v semicích. A nemá s článkem co dělat. Lidé by si to mohli špatně vyložit

  Vloženo 7.5.2019 13:38:38

 • Ondřej 

  Reagovat

   

  Tak to jó :) To by příště mohla třeba jeho manželka (pokud má) podat trestní oznámení za napadení po Velikonocích. No a když už jsme u toho, jen pro doplnění a pobavení. Rád bych viděl daňové přiznání pana ohlašovatele po Vánocích. Jestlipak přiznal a zdanil všechny dary. To je mmochodem také podle zákona.

  Vloženo 7.5.2019 00:18:00

 • miki 

  Reagovat

   

  Přispěvěk byl skryt administrátorem, protože porušoval Pravidla pro vkládání příspěvků!

  Vloženo 6.5.2019 11:35:46

« Novější příspěvky 1 2 3 4 6 7  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace