Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Výborný Trio

    neděle 19.1 19:00 - Blatná, Kavárna Železářství U Šulců

    Koncert.

  • Pohádky a Malé Hry

    neděle 19.1 16:30 - Tábor, Střelnice

    Divadlo pro děti.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Dobrovolní hasiči mají nového starostu. Po Václavu Žižkovi převzal žezlo jeho syn Jiří

Hejtman ocenil práci hasičů. , Autor: Jihočeský krajský úřad

Hejtman ocenil práci hasičů.     Autor: Jihočeský krajský úřad

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Dlouholetý starosta Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska (SH ČMS) Václav Žižka rezignoval. Po patnácti letech složil funkci na krajském shromáždění delegátů SH ČMS ve středu 8. dubna. Hejtman Jiří Zimola ocenil jeho práci pro dobrovolné hasiče a poděkoval mu za ni. Dosavadní starosta hasičů mu na oplátku věnoval medaili za zásluhy o sbory dobrovolných hasičů. Poděkoval miu mimo jiné za to, že se kraj zasloužil o zachování Hasičského muzea v Bechyni.

 

Hejtman uvedl, že si Žižkovy práce velice váží a pevně věří, že i po odchodu z funkce bude dobrovolné hasiče i nadále zásobovat svými nápady. Hejtman prohlásil, že Václava Žižku považuje za muže, jehož, hasičskou terminologií řečeno, zápal pro práci nikdy nevyhoří.

Nástupcem do čela sborů jihočeských dobrovolných hasičů s více než 43 tisíci členy delegáti zvolili Jiřího Žižku, syna dosavadního starosty.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace