Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Hospodský kvíz

    středa 29.1 19:00 - Písek, Country hospůdka U šesti strun

  • Lady Oskar

    středa 29.1 19:00 - Strakonice, MěKS

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Dojímavý Betlémský příběh přilákal do plánské sokolovny spoustu lidí

 Autor: Eva Výborná

    Autor: Eva Výborná

PLANÁ NAD LUŽNICÍ – V sobotu v plánské sokolovně sehrál soubor zpěváků s doprovodem orchestru hudební představení. Scénář k Betlémskému příběhu napsala Vladimíra Březinová ze Sezimova Ústí. „Vycházela jsem při psaní scénáře z českých koled, známých i neznámých. Vybírala jsem takové, které posouvají děj dopředu. Příběh jsem psala na objednávku. Svůj vnitřní záměr vidím v předávání tradic, které jsou v koledách uschované,“ uvedla režisérka Vladimíra Březinová. Hudební úpravy koled vypracoval houslista a dirigent Jiří Sycha, který žije v Táboře.

 

V šestnáctičlenném orchestru mají muzikanti vedle tradičních nástrojů i méně obvyklé jako dudy a lyru. V souboru je přes 50 dětských a dospělých herců ve věku od pěti do 70 let. Účinkoval také soubor písní a tanců Lužničan.

Většina účinkujících je z Táborska jako z Plané nad Lužnicí, Sezimova Ústí, samotného Tábora, Želče, Borotína, Soběslavi, Chýnova, Hlavatců, Malšic, Sedlečka, ale také z Českých Budějovic, Pelhřimova a Pacova i dalších míst.

V představení využívali herci celý prostor sálu sokolovny. Navozovali tím dojem rozlehlé betlémské krajiny s pastýři a jesličkami s děťátkem Ježíškem. Diváky svým představením herci a hudebníci velice potěšili, a proto je návštěvníci odměnili zaslouženým potleskem.

Po sobotním vystoupení v Plané předvedou soubory Betlémský příběh v sobotu 14. prosince v Pacově, v neděli 15. prosince v Dražicích, v sobotu 21. prosince hned dvakrát v Sezimově Ústí a v sobotu 28. prosince ve Veselí nad Lužnicí. Stojí za to zhlédnout a poslechnout si jej, protože je, stručně řečeno, krásný.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace