Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Galerie v Týně nad Vltavou pořádá výstavu Kódy&prostorové formy

TÝN NAD VLTAVOU – V Městské galerii v Týně nad Vltavou se ve středu 27. září v 18 hodin uskuteční vernisáž výstavy Kódy&prostorové formy od Eduarda Ovčáčka, která bude k vidění až do 28. října. V rámci podvečera přednese autorovu experimentální poezii René Šmotek, herec Jihočeského divadla. O hudební doprovod se postará Josef Panský Trio.

 

Výstava představuje převážně velkoformátové obrazy a objekty z posledních deseti let tvůrčího období Eduarda Ovčáčka. „Ten patří ke klíčovým osobnostem české výtvarné scény druhé poloviny 20. století. Vycházel ze strukturální abstrakce, ale rozvinul ji svým osobitým způsobem skrze elementární znaky, především písmo. Tím se řadí také k lettristům. Jeho tvůrčí pole je hodně široké a rozmanité, avšak jasně rozpoznatelné," uvedla Petra Herotová z galerie.

Eduard Ovčáček je grafik, sochař, malíř, vizuální básník, fotograf, typograf, kurátor, akční a experimentální umělec i pedagog. Narodil se v roce 1933 v Třinci, nyní žije a pracuje v Ostravě.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace