Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Z Písku až na Kamčatku II.

    pondělí 24.2 10:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Povídání a promítání s Ing. Václavou Altschmiedovou.

  • Dokonalá svatba

    pondělí 24.2 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Hasiči nacvičovali montáž protipovodňové bariéry na budějovickém nábřeží

JIŽNÍ ČECHY - Jednoty profesionálních a dobrovolných hasičů byly při povodních minulých let rozhodující složkou. Dne 7. srpna 2002 začaly na území České republiky největší povodně za několik posledních desetiletí. Postiženo bylo 10 krajů, 43 okresů, zatopeno bylo 99 měst a obcí. Voda se přelila přes 300 rybníků, z toho u 23 protrhla hráze. Na likvidaci následků bylo postupně nasazeno více než 24 tisíc hasičů. Profesionálních i dobrovolných. Zvládat dobře mimořádné události však není automatické. Proto bylo na čtvrtek 26. dubna naplánováno taktické cvičení za účasti složek integrovaného záchranného systému a Magistrátu města České Budějovice. Předmětem cvičení byla stavba mobilní protipovodňové bariéry na Jiráskově nábřeží v Českých Budějovicích.

 

Operační středisko Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje námět plánového cvičení rozehrálo již v ranních hodinách, kdy na základě rozhodnutí povodňové komise města na Jiráskovo nábřeží povolalo profesionální hasiče z českobudějovické stanice a jednotky SDH obcí Nové Homole, Jankov, Čejkovice, Srubec, Dobrá Voda u Českých Budějovic, Rudolfov, Litvínovice, Mokré a Staré Hodějovice.

Na cvičení se dále podíleli pracovníci Magistrátu České Budějovice, Policie ČR, Městské policie České Budějovice a Celního úřadu pro Jihočeský kraj. Cvičení se zúčastnilo více než padesát hasičů, Stěny, které jsou v rozebraném stavu uskladněné v přesném systému na Letišti České Budějovice byly na Jiráskovo nábřeží dopraveny několika kamióny. Hasiči je na místě ve spolupráci s kolegy z dalších složek zvládli v úseku od Dlouhého mostu po Nerudovu ulici postavit přibližně za dvě hodiny. Stěny po kontrole hasiči opět demontovali, přesně podle systému složili a opět odvezli a uskladnili.

Stabilní části protipovodňových stěn, které jsou na Jiráskově nábřeží napevno zabudovány a natrvalo zde zůstávají, hasiči zkontrolovali a ošetřili.

Vyhodnocení cvičení, které bylo zaměřeno především na prověření Povodňového plánu města, dovoz, výstavbu a demontáž stěny a zároveň prověření počtu potřebné techniky a osob, proběhne v dalších dnech.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace