Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Hejtman ocenil odvahu a nasazení při povodni

Jihočeský hejtman Jiří Zimola předává ocenění policistům , Autor: JcK

Jihočeský hejtman Jiří Zimola předává ocenění policistům     Autor: JcK

JIŽNÍ ČECHY - V pátek 28. června převzalo jedenáct lidí ocenění jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly. Poděkoval jim za záchranu lidských životů a nasazení při červnové povodni.

Oceněni byli:

Policie České Republiky

Pprap. Richard Bothe a prap. Petr Šíma - ze silného proudu v rozbouřené řece u Blatenského mostu ve Strakonicích zachránili topící se ženu. S rozvodněným živlem bojovali na úseku dlouhém 200 metrů.

Prap. Petr Kropík a pprap. Jan Dvořák - Poblíž obce Vesce na Soběslavsku spatřili záblesky z auta utopeného v korytě potoka. S nasazením života vyprostili z vozidla manželskou dvojici doslova na poslední chvíli

Hasičský záchranný sbor

Nprap. Radek Kümmel - Prokázal největší odvahu při evakuaci na záchranných člunech v chatové oblasti Zárybničná Lhota.

Plk. Martin Novotný - Koordinátor operačního a informačního střediska. V průběhu tří dnů dokázalo středisko odbavit čtyři tisíce hovorů lidí v nouzi, 530 krát byl vyhlášen poplach. Středisko zajišťovalo podporu všem povodňovým komisím a štábům v celém kraji.

Nstržm. Otakar Pojsl - V silném proudu přeplaval pro tonoucího člověka v rozvodněné Polečnici a dokázal jej zachránit pomocí lana a člunu.

Kamil Nevrlý - Není profesionálním záchranářem ani hasičem. Z dvoumetrové hloubky zachránil cyklistku, která spadla z mostu do řeky Skalice.

Libor Peška - Bez váhání se vrhl do řeky pro vodáka, který vypadl z raftu pod jezem v Herbertově a z hlubiny jej vynesl doslova v náručí.

Jitka Kosáčková - Zastupuje Panel nestátních neziskových organizací, který shromažďoval informace a vysílal pomoc nejen v době povodní, ale i po nich.

Václav Žižka - Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska zastupoval členskou základnu jednotek dobrovolných hasičů, kteří obětavě pomáhali ve svých obcích. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace