Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Nakročeno k nové krajské koalici bez ANO a ODS

AKTUALIZOVÁNO - 14.4.2017 17:42

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Právě byla zveřejněna informace, že ČSSD, KDU-ČSL, PRO JIŽNÍ ČECHY a JIHOČEŠI 2012 v úterý 18. dubna podepíší společné prohlášení o budoucí spolupráci. Akt, vyjadřující společnou vůli vytvořit novou krajskou koalici, se odehraje v 9 hodin v budově krajského úřadu.

 

Odstupující hejtman Jiří Zimola tento akt potvrzuje: "Jedná se o deklaraci vůle, že tyto čtyři subjekty chtějí postupovat společně a pokusit se vytvořit koalici. Nejde ještě o uzavření koaliční smlouvy. Jsem rád, že jsem svou rezignací otevřel k této dohodě dveře a zabránil vstupu ODS s jejími praktikami do krajské vlády."

Na 27. dubna je svoláno mimořádné zasedání krajského zastupitelstva, kde mělo být podle navrhovatelů na programu vyvádění peněz z krajských nemocnic. Hejtman zároveň ohlásil na toto zasedání svou rezignaci. "Uvidíme, jestli se bude jednat o navrženém programu nebo nakonec půjde o ustavující zasedání nové koalice," uvedl dnes Jiří Zimola.

Během posledních dnů a hodin oba tábory horečně jednaly. ČSSD nabídla vytvoření nové koalice lidovcům, uskupení Pro jižní Čechy a Jihočechům 2012 s tím, že Jiří Zimola rezignuje a nebude se znovu ucházet o hejtmanskou funkci.

ANO oslovilo stejné partnery a navíc přibralo ODS, snažilo se tak vytvořit 33 člennou koalici v 55 členném zastupitelstvu.

Dnešní zprávou o úterním podpisu společného prohlášení se rýsuje varianta číslo jedna s 28 člennou novou krajskou koalicí ČSSD, KDU- ČSL, Pro jižní Čechy a Jihočeši 2012.

DALŠÍ VYJÁDŘENÍ

Tisková zpráva KDU-ČSL:

KDU-ČSL dnes na svém mimořádném jednání krajského předsednictva podpořila podepsání memoranda o spolupráci s ČSSD, Koalicí pro jižní Čechy a Jihočechy 2012. „Jsme připraveni podílet se na správě našeho kraje. Zásadní je pro nás prosazení našich programových priorit,“ řekl po jednání předseda jihočeské KDU-ČSL, krajský zastupitel a poslanec Jan Bartošek.

Po jednání orgánů Koalice pro jižní Čechy a Jihočechů 2012, které deklarovaly snahu dohodnout se na výše zmíněném půdorysu, je potenciální čtyřkoalice jedinou možnou, která má šanci v krajském zastupitelstvu získat většinu 28 hlasů. „V tuto chvíli se rozbíhají vyjednávání. Pro KDU-ČSL je prioritou, abychom řešili situaci odměňování managementu v jihočeských nemocnicích a dalších zřizovaných a vlastněných organizacích. Dále chceme prosadit priority, se kterými jsme šli do voleb jako je dostupné bydlení, podpora duálního vzdělávání či přeshraniční spolupráce,“ shrnuje Jan Bartošek.

 

Komentář Josefa Knota (TOP 09) z uskupení Pro jižní Čechy

My jsme obdrželi dvě nabídky, rozhodli jsme se pro nabídku ČSSD, která splnila naše podmínky, že v radě kraje nebude nikdo spojený s kauzou rekreačních domů na Lipně, tedy hejtman ani jeho náměstek Jaromír Slíva, a že se sníží odměny v Jihočeských nemocnicích. Očekávám také odstoupení předsedy představenstva Jihočeských nemocnic Martina Bláhy.

 

Diskuse k článku - 54 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3 4  | Starší příspěvky »
 • kozel 

  Reagovat

   

  Ve svym městě Knot socany zařízl, a na kraji se s nima paktuje

  Vloženo 18.4.2017 11:04:24

  • portyčan 

   Reagovat

    

   Přispěvěk byl skryt administrátorem, protože porušoval Pravidla pro vkládání příspěvků!

   Vloženo 18.4.2017 15:34:16

   • portyčan 

    Reagovat

     

    proč mne inženýrskej mažeš , je to opodstatněná pravda , mám důkaz rozvrácené rodiny.

    Vloženo 18.4.2017 16:25:31

 • Renata 

  Reagovat

   

  Bylo by úžasné kdyby nová hejtmanka byla z Milevska. Městu by to dodalo na prestiži, zaměřila by se na něj pozornost. To by si měli uvědomit některý ze zdejších diskutérů, který dělají Milevsku jen ostudu do světa. Paní Stráská je skvělá ženská, rozumná a zkušená, to je nejlepší co by mohlo kraj potkat a Milevsko taky.

  Vloženo 15.4.2017 15:20:18

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Milevsko Kde to je? To je u Bernartic?

   Vloženo 15.4.2017 15:43:04

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    jj předměstí Bernartic

    Vloženo 15.4.2017 15:52:15

  • proč teprve teď 

   Reagovat

    

   zkušenosti -KÚ už to "potkalo" 8 let.Umíte také vytvářet zřejmé axiomy,které jsou přijaty bez důrazu -jako pravda....

   Vloženo 15.4.2017 17:11:50

 • Tak to ne 

  Reagovat

   

  Pro přispěvatele níže, který adoruje JUDr. Průšu. Tak to určitě neznáte situaci v Písku. Já sice v Písku taky nežiji, ale mám zde část rodiny, takže to tak nějak sleduji. Když byl v opozice, zatratil všechny dobré projekty, které v té době byly prosazovány. Po volbách prosadil starostku ala Maxová, jako její loutkovodič rozvrtal co mohl ( vrchol všeho bylo zrušení destinačního managementu, který se skutečně dobře rozjel, a dosadil tam nekompetentního člověka, ale Jihočecha 2012,zrušil fungující kulturní dům, zkoušel a zkouší podrývat společnost Sladovna, která je velmi dobře vedená) po roce se najednou začaly realizovat s velkou slávou ty projekty, s kterými původně nesouhlasil, ale které teď prezentuje jako vlastní, ale s tím, že velkoryse do nich sype prachy, takže Písek se zadluží, a protože v příštích volbách už neuspěje, dluhy bude řešit někdo jiný. Takového hejmana byste chtěli???

  Vloženo 15.4.2017 14:17:18

  • Názor Písečáka 

   Reagovat

    

   Dr. Průšu není třeba adorovat, o jeho kvalitách svědčí podpora voličů, které se těší od 90. let a dobře si vedl i ve funkci ředitele krajského úřadu. Toma Zajíčka a Luboše Průšu považuji za nejlepší starosty, které jsme kdy v Písku měli. Paměť mi slouží dobře, takže vím, že s projektem rekonstrukce sladovny přišli jako první Zajíček s Průšou. A také si dobře pamatuji, jak si starosta Průša vedl při povodních a při následné obnově města. Nikdo, ani Průša, který není naším starostou od roku 2006, nemá takovou moc, aby sám rozhodoval o všem. Zastupitelstvo o svých rozhodnutích přece hlasuje.
   Samozřejmě, že někomu šlapal na přezky a ten mu to nezapomene. Nebude to někdo z toho destinačního managementu? Tak ten rádi oželíme.

   Vloženo 16.4.2017 07:00:57

 • Honza 

  Reagovat

   

  Teď to chce uhlídat penězovody sociálních demokratů nejen ve zdravotnictví v rozumných mezích.Hlavně pohlídat vrácení všech peněz do krajského rozpočtu co socani odklonili - jenom u Bláhy je to přes 50 miliónů Kč za osm let.

  Vloženo 15.4.2017 09:56:44

  • Honzíku,iluzionisto 

   Reagovat

    

   kdo donutí k navrácení neoprávněně - nemravně získaných peněz? ˇHejtmanka ? Vždyť je všichni 8 roků ,včetně ostatních členů ČSSD , kryli.Trochu mi to připomíná jejich vize už před "sameťákem" My jsme ti socani dělnická krev,derem se za práci,každý jak lev.. "Kupředu levá , zpátky ni krok"/kupředu levá-na nás nikdo nemá.../
   To by byl balík / ač aspoň částečně vrácených - jen z těch každoročně uhrazených odměn / pro .Jihočeského kraje-nemocnice a.s. a to ze 7.nemocnic a.s. Nechá se to dohledat - 5 x 7 členů představenstva , 9 x 7 členů dozorčí rad... t.j.98 zpochybnitelných odměn. Ti, kteří by si to více zasloužili ,na příklad střední zdravotní i pomocný personál by jásal.

   Vloženo 15.4.2017 13:20:43

   • Jindra 

    Reagovat

     

    Nedávno právě tady na tomhle portálu vyšel článek kolik berou doktoři a sestry v nemocnici v Písku a v dost místech republiky jim spadla čelist. Ani se jim o takových platech nezdá. Tak mi připadá že ty nemocnice asi neufungujou blbě a jestli někdo očekává, že zdravotní sestra bude brát totéž co vrcholový manažer,tak asi usnul v komunismu.

    Vloženo 15.4.2017 14:16:39

    Vaše reakce:

    Zbývá znaků: 1200
     
    • Znám jednoho lékaře z nemocnice v Písku, 

     Reagovat

      

     který měl pravidelně 300 hodin přesčasů každý měsíc. Dělal byste to za 60 tisíc hrubého na úkor rodiny? Už odešel, podepsalo se to na jeho zdraví, dostal silnou cukrovku. V soukromé ordinaci to vydělá bez přesčasů a má volné soboty, neděle a svátky.

     Vloženo 15.4.2017 18:53:52

   • Nemorálnost odměn 

    Reagovat

     

    Je pravda, že členové dozorčích rad mohli mít informace o příjmech členů svých představenstvech. Stěží ale mohli vědět, že dva stejní lidé, figurující z 7 představenstvech jako nedílná dvojka, pobírají 7x stejný plat, který v obou případech překračuje příjem generálního ředitele největšího státního podniku v Čechách, který má, na rozdíl od těchto dvou, zodpovědnost za 32 tisíc podřízených…

    Vloženo 16.4.2017 14:52:52

  • Jsi snad upadl 

   Reagovat

    

   na hlavu co tady meleš o socanech, kdo tady kradl ve velkém byli zombie z ODS, co mě nejvíc štve,že jsme zato odpovědní všichni,že jsme věřili Zahradníkovi a Zimolovi tak ,že jsme se neptali na výše odměn. Tak teď dělat chytráka to umí každý. Na veřejném portálu Jihočeského krajského úřadu také visí kdo je a byl zodpovědný za podvody výběrových řízení, podvodné losování ,šetřené podvody s dotacemi. Byl to a je prosím Bývalý náměstek hejtmana Zombie ODS Kuba!!!!! takže vlastní hloupou nenávist nechte někde doma ve stodole a nekecejte bláboly.

   Vloženo 16.4.2017 03:03:09

   • je to možné, 

    Reagovat

     

    ale to snad neopravňuje socany aby nestoudně dojili zdravotnictví?Já nesnáším všechny zloděje a zlodějíčky ať jsou odkudkoliv.

    Vloženo 16.4.2017 11:12:41

    • Určitě ne 

     Reagovat

      

     Já nerozděluji v podstatě nikoho na strany nebo z jaké strany pokud šlapou. Pokud ne tak chci vědět kdo nás podvádí a okrádá.

     Vloženo 16.4.2017 20:40:28

 • milka Maxová a kmotr Kuba 

  Reagovat

   

  V kuloárech se říká, že Maxová moc rozumu nepobrala. Stejně jí jako služku vodil kmotr Kuba a jde jen o mafii ANO-ODS v čele s kmotrem Dlouhým.

  Vloženo 14.4.2017 21:37:20

  • jája 

   Reagovat

    

   To se neříká, to je fakt, prokázaný jejím IQ.

   Vloženo 15.4.2017 00:31:28

   • IQ 

    Reagovat

     

    Jaké IQ takové kroky a přímo si naběhla. Slepičí mozek kokoko dák.

    Vloženo 15.4.2017 08:54:50

    • IQ+ 

     Reagovat

      

     Na to aby viděla jak se hloupatě křišťálově čistí kluci kapsují na úkor zdravotnictví nepotřebuje hvězdné IQ.A černoprdelníkům jde jen prospěch. Nejen bůh,ale hlavně lidi to vidí.Budou volby.Asi Bartošek reálně vidí,že se do parlamentu nedostanou a tak i ne tak atraktivní židlička na kraji dobrá.

     Vloženo 15.4.2017 09:41:57

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     Nikdo soudný s Maxovou do koalice nepůjde, protože si lehce spočítá, co by ho čekalo. Maxové se podařilo už rozbít koalici v Táboře, teď v Budějovicích a v ANO jí mají plné zuby. Tahle ženská do politiky vůbec nepatří. Dřív nebo později to snad dojde i Babišovi.

     Vloženo 15.4.2017 20:45:11

  • IQ Maxové 

   Reagovat

    

   Přispěvěk byl skryt administrátorem, protože porušoval Pravidla pro vkládání příspěvků!

   Vloženo 15.4.2017 09:36:43

« Novější příspěvky 1 2 3 4  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace