Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Jihočeská výprava bude na dětské olympiádě bojovat o medaile

JIŽNÍ ČECHY – Na Hry VII. letní olympiády dětí a mládeže v Plzni dorazila i jihočeská výprava. V západočeské metropoli se postupně poměří s výpravami ostatních krajů v celkem 18 sportovních odvětvích. Hry odstartoval v neděli 14. června slavnostní ceremoniál v Home Monitoring Areně, domovském stadionu plzeňských hokejistů. Účastnilo se ho více než dva tisíce sportovních nadějí a stovka dalších hostů.

 

„Cesta do Plzně proběhla bez potíží. Přijeli jsme téměř v kompletní sestavě, bohužel nám ze sestavy vypadli někteří reprezentanti v plavání a v basketbalu, ale na poslední chvíli se nám je podařilo nahradit,“ objasnil Jan Steinbauer, hlavní vedoucí výpravy Jihočeského kraje.

Letošní letní hry jsou pro krajskou reprezentaci výzvou, jelikož největší úspěchy zaznamenali Jihočeši na zimních olympiádách. Na té poslední v roce 2014 skončili na druhém místě. Naopak z posledního letního klání v roce 2013 mají „až“ místo páté.

Reprezentanty jižních Čech najdou příznivci téměř na všech 26 sportovištích po celé Plzni. „Skoro ve všech disciplínách budeme mít své zástupce. Neobsadíme pouze soutěž v jachtingu a goalballu, což je soutěž pro handicapované,“ poznamenal k nominaci Jan Steinbauer.

Výprava čítá 167 sportovců, 29 trenérů a dva hlavní vedoucí. Vlajkonošem byl jmenován účastník olympijských her v Londýně a několikanásobný mistr Česka jachtař Karel Lavický.

Dětská olympiáda se však neponese jen ve znamení špičkových výsledků, pro mladé sportovce má akce takového druhu splňovat i výchovný charakter. „Pro děti to je špičková akce. Potkají se napříč sporty a mohou reprezentovat své rodné místo. Přesně jako na normálních olympijských hrách,“ poznamenal k projektu sportovní ředitel Českého olympijského výboru a dvojnásobný olympijský vítěz Martin Doktor.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace