Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Maškarní bál

  sobota 29.2 14:00 - Sedlice, Sokolovna

 • Hasičský ples

  sobota 29.2 20:00 - Radomyšl, KD

  K tanci a poslechu zahraje kapela Johny Band Písek.

Zobrazit všechny události
 

Jihočeští profesionální hasiči na republikovém mistrovství šestí. Poskočili skvělým požárním útokem

 Autor: HZS Jihočeského kraje

    Autor: HZS Jihočeského kraje

LIBEREC - Od pátku 24. do neděle 26. srpna hostil severočeský Liberec vrcholný sportovní podnik – Mistrovství České republiky profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu. Nechyběl tu ani reprezentační výběr Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje.

 

Do Liberce odcestovalo deset nejlepších jihočeských závodníků, z nichž sedm je z územního odboru Jindřichův Hradec (Michal Doktor, Pavel Janů, Stanislav Šmíd, Marek Šenkýř, Jan Kučera, Jaroslav Poukar), dva z územního odboru České Budějovice (David Hájek, Jan Ježek) a jeden z územního odboru Strakonice (Ivan Pěnča). Trenérem jihočeského výběru je Martin Hrádek z Jindřichova Hradce a vedoucím družstva ředitel jindřichohradeckého územního odboru Lukáš Janko. Fandit týmu přijel i bývalý ředitel územního odboru Jindřichův Hradec a bývalý vedoucí sportovní reprezentace Jan Všetečka.

Mistrovství bylo v pátek zahájeno první disciplínou - výstupem do čtvrtého nadzemního podlaží cvičné věže pomocí hákového žebříku. Po této disciplíně se Jihočeši usadili na devátém místě v celkovém hodnocení družstev. A na devátém místě byli také v sobotu po druhé disciplíně - 100 metrů s překážkami, i po třetí disciplíně - štafetě na 4 x 100 metrů s překážkami. Dosud vyrovnaný výkon pak tým Jihočeského kraje "narušil" v nedělní královské disciplíně - požárním útoku. První pokus se Jihočechům nepovedl, o to víc se soustředili na pokus druhý. Skvělý čas 22,83 s je zařadil na páté místo v disciplíně a tím se Jihočeši v celkovém pořadí posunuli na šestou příčku.

Vzhledem k loňskému výsledku na mistrovství uskutečněném v Praze je celkové 6. místo obrovským úspěchem! Sportovní dřina, píle, výdrž a také sportovní duch a skvěla týmová atmosféra se vyplatila.

Kdo byl na stupních vítězů? 

Družstvo HZS Plzeňského kraje vybojovalo prvenství. Po sedmi letech tak zlomilo neohroženou pozici družstva HZS Moravskoslezského kraje, které letos dosáhlo na stříbrnou medaili. Bronz patří družstvu HZS Královéhradeckého kraje.

V soutěži sborů dobrovolných hasičů se mistryněmi republiky v požárním sportu pro rok 2018 se staly ženy z SDH Poniklá (Liberecký kraj), stříbro si vybojovaly ženy z SDH Chválenice (Plzeňský kraj) a bronz získaly ženy SDH Komárovice (Zlínský kraj). JIhočeský tým Ledenic skončil z 16 družstev na jedenáctém místě. 

Mezi družstvy SDH mužů si titul Mistra ČR v požárním sportu odváží SDH Mistřín (Jihomoravský kraj), před druhým družstvem mužů z SDH Zbožnov (Pardubický kraj), třetí místo získalo družstvo mužů SDH Oznice (Zlínský kraj). Jihočeši ze Strážkovic byli ze 17 týmů desátí. 

 

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • petr 

  Reagovat

   

  Krásný. Jen kdyby si naši politici vážili víc hasičů a lidí, kteří nasazují své životy při záchraně jiných.

  Vloženo 28.8.2018 06:23:43

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace