Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Holubářský ples

    pátek 21.2 20:00 - V sále Řepečské hospůdky

    K tanci a poslechu zahraje kapela Doubravanka.

  • Ples sportovců 2020

    pátek 21.2 19:00 - Písek, KD

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Lyžaři si ve skiareálech užijí jahody na sněhu i závody ve skocích

JIŽNÍ ČECHY – Přinášíme další sněhové zpravodajství. Jaké podmínky panují ve skiareálech na Lipně, Monínci a Zadově?

 

Skiareál  Lipno nabízí výborné lyžařské podmínky. K dispozici je téměř deset kilometrů sjezdových tratí, navíc kompletní zábava ve formě skicrossu, snowparku nebo měřené slalomové tratě. „Určitě stojí za to navštívit zábavný park lišáka FOXE, sluneční lehátka u gastro provozů nebo Stezku korunami stromů. Oblíbené je i večerní lyžování s bobováním nebo sáňkováním. Zítra čeká návštěvníky řda zajímavých akcí, jako je Valentýnská pusa, jahody na sněhu, snow adventure  i hry lišáka Foxe pro nejmenší,“ zve k návštěvě ředitel střediska Petr Dušek.

Na Monínci momentálně leží kolem pětadevadesáti centimetrů sněhu, teplota se pohybuje kolem jednoho stupně pod nulou. V pátek 13. února se tam už potřetí konají závody v big airu. „Jedná se o závod ve skoku na obtížnost pro všechny lyžaře a snowboardisty, kdy je účelem rozhodnout, zda jsou lyže lepší než snowboard. Začíná se po večerním lyžování. Ve 21 hodin rozjedeme na předem připraveném skoku trénink, o hodinu později vypukne závod, a kde jinde než tradičně na přemostění silnice. Nesmí chybět ani hudba, speaker, osvětlení nebo vývozy sněžnými skútry,“ lákají pořadatelé.

Na Zadově v areálu Kobyla leží na sjezdovkách od padesáti do pětasedmdesáti centimetrů sněhu, na Churáňově je od patnácti do čtyřiceti a na Nových Hutích je od deseti do dvaceti centimetrů sněhové přikrývky.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace