Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Menší slovní přestřelka kolem uzavření dvou budějovických pošt za účelem dezinfekce

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Dnes odpoledne vydal mluvčí budějovického primátora tiskovou zprávu, ve které se primátor Jiří Svoboda vyjadřoval proti dočasnému uzavření poštovních poboček 2 (Nádražní) a 5 (Ant. Barcala) v krajském městě za účelem jejich dezinfekce. Primátor sdělil, že k tomu nemůže dát souhlas. Česká pošta ovšem vzápětí dala najevo, že takový souhlas nepotřebuje. Na pobočkách je potřeba zajistit bezpečné prostředí a Česká pošta nemá možnost zajistit čištění jindy.

Magistrát dnes odpoledne zveřejnil toto vyjádření primátora Jiřího Svobody: 

„Vzhledem k tomu, že pošty jsou dle našich informací přetíženy (lidé nakupují přes internet kvůli uzavřeným obchodům), stojí dlouhé fronty, nedodržují odstupy a někdy ani neužívají roušky, bychom jednoznačně uvítali naopak rozšíření služeb, delší otevírací dobu a obsazení většího počtu přepážek pro rychlejší odbavení občanů. Máme denně stížnosti na výše uvedené. Z těchto důvodů Vám nemohu dát souhlas s omezením provozu," zdůvodnil svůj nesouhlas primátor Svoboda. „Dezinfekci prostor pošt je zcela jistě možné provádět i mimo dobu, kdy má být otevřeno", uvedl dále Jiří Svoboda. Ve své odpovědi naopak vyzval vedení pošty k zajištění otevírací doby v rozsahu, který byl před vyhlášením nouzového stavu.

Mluvčí České pošty Ivo Vysoudil se k věci vyjádřil: 

Česká pošta v současné době, kdy se světem šíří nákaza virem Covid-19, z pochopitelných důvodů zvyšuje opatření k ochraně jak vlastních zaměstnanců, tak i našich klientů. Mezi tato opatření patří například provozní doba vyhrazená pro seniory nebo vyvěšené informační cedule s výzvou k používání roušek či výzvou k dodržování bezpečného odstupu mezi klienty. Jedním z těchto opatření je i důkladná dezinfekce poboček odbornou firmou. Vzhledem k vytíženosti firmy se může stát, že tato dezinfekce zasáhne do provozní doby pobočky. Jedná se o jednorázovou záležitost, u které musíme ladit termíny s odbornou firmou, provádějící úklid a není tudíž možné si určovat dobu, kdy bude dezinfekce provedena. Dezinfekce je postupně prováděna na vybraných poštách s nejvyšší koncentrací klientů. V tomto případě jsme o dané situaci informovali primátora Českých Budějovic. Věříme, že klienti v době, kdy jsou sami ohroženi, pochopí danou situaci, která má přispět i k jejich ochraně.

Mluvčí magistrátu poté vydal následující vyjádření:

Primátor byl dnes oblastním vedením pošty informován o uvedených záměrech. V závěru textu sdělení je tato výzva "Prosím o zaslání Vašeho souhlasu k předložené změně.". Tímto dostal primátor možnost vyjádřit se k zaslanému opatření pošty. Odpovědí reagoval nesouhlasně k jejím záměrům.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace