Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Ponožkový Fantom

  neděle 26.1 15:00 - ZUŠ Vítězslava Nováka, Janderova II / 165, Jindřichův Hradec

  Divadelní představení.

 • Syndibád

  neděle 26.1 15:30 - Vimperk, MěKS

  Vimperský kašpárek – divadlo Studna.

Zobrazit všechny události
 

Mercedesem do IGY bez řidičáku

ČESKÉ BUDĚJOVICE - V neděli 8. prosince ve tři odpoledne projížděla hlídka městské policie Pekárenskou ulicí, když spatřila vozidlo vyjíždějící z garáží obchodního centra. Řidič Mercedesu nerespektoval příkazovou dopravní značku, strážníci proto vozidlo zastavili. Když řidiče vyzvali k předložení dokladů, žádných se nedočkali. Muž za volantem u sebe neměl řidičský, ani občanský průkaz. Jak strážníci zjistili, řidičský průkaz muž předložit ani nemohl. Žádný totiž nevlastnil. Prověřením jeho řidičského oprávnění v registru řidičů se ukázalo, že mu byl uložen zákaz řízení do srpna roku 2020. Přesto si vyrazil autem na předvánoční nákupy.


Strážníci přivolali hlídku Policie ČR, která muži zakázala další jízdu. Dvaačtyřicetiletého muže z Českých Budějovic nyní čeká obvinění z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Případů, kdy řidiči nerespektují uložený zákaz řízení, je každý týden v policejních svodkách několik. Co by asi tak naši čtenáři poradili zákonodárcům?

Diskuse k článku - 4 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • tom 

  Reagovat

   

  Lepší drzé čelo než poplužní dvůr, říkávali naši předkové.

  Vloženo 10.12.2019 05:43:52

 • Entroslav 

  Reagovat

   

  Poradil bych našim zákonodárcům, aby obecně vytvářeli zákony podle zdravého rozumu hlavně ve prospěch občanů ČR a ne podle diktátu zákonodárců EU, kteří jsou zase ve vleku jiných hochů řídících po desetiletí dění ve světě. Samozřejmě, že všem jde především o blahobyt prostého lidu. :-) Tak co víc si přát?

  Vloženo 9.12.2019 20:44:52

 • Jarda 

  Reagovat

   

  Prej projížděli..denně tam špiclujou a pak lítaj po pekárenský jak Cobra11

  Vloženo 9.12.2019 19:27:32

 • Petr 

  Reagovat

   

  Aby ti zákonodárci šli do háje.

  Vloženo 9.12.2019 14:59:28

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace