Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Michail Bulgakov - Mistr a Markéta

    středa 19.2 19:30 - Městské divadlo, o.p.s., Český Krumlov

    Divadelní představení.

  • Jak se dělá tanečník

    středa 19.2 10:00 - Milevsko, KD

    Baby balet Praha.

Zobrazit všechny události
 

MS Cyklokros: Nejlepším Čechem Skála na 7. místě. Titul putuje dle očekávání do Belgie

TÁBOR - Ani závod kategorie muži U23 nepřinesl do českého tábora medailovou radost. Nejlépe se umístil Jakub Skála na 7. pozici. Ještě lépe se v průběhu závodu vedlo Vojtěchu Niplovi, který atakoval 3. místo. Nakonec se ale musel spokojit s 11. pozicí. Titul mistra světa vybojoval Belgičan Michael Vanthourenhout. Druhý skončil jeho krajan Laurens Sweeck. Bronz putuje do Nizozemska zásluhou Stana Godrieho.

Mistr České republiky Adam Ťoupalík ztratil naději hned v úvodu, kdy se potýkal s technickými problémy. „V zatáčce do mě vrazil jeden ze soupeřů a spadl mi řetěz. Pak už to bylo hodně těžké. Jinde bych závod možná ani nedokončil, na domácím mistrovství jsem ale cítil podporu diváků a jel až do konce,“ uvedl po závodu zklamaný český reprezentant, který dojel až dvaadvacátý. Český trenér Stanislav Bambula domácí závodníky pochválil. „Jsem spokojený, chtěli jsme dva kluky do desítky, což se nám skoro povedlo. Chvíli jsme hráli o medaili a bylo to hezké. Vybíráme si trošku smůly. Bohužel jsme zatím bez medaile,“ zhodnotil závod trenér.

Závodu kategorie muži U23 se zúčastnilo 49 závodníků z 18 zemí.

TOP 3:

1. Michael Vanthourenhout 49:55

2. Laurens Sweeck +0:10

3. Stan Godrie +0:14

Čeští závodníci:

7. Jakub Skála (+1:06), 11. Vojtěch Nipl (+1:36), 22. Adam Ťoupalík (+2:38), 35. Štěpán Schubert (+5:04), 37. Dominik Vrána (+5:32)

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace