Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Z Písku až na Kamčatku II.

    pondělí 24.2 10:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Povídání a promítání s Ing. Václavou Altschmiedovou.

  • Dokonalá svatba

    pondělí 24.2 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Nehody na ledovce dnes pokračovaly. V Písku hasiči museli vyprostit sypač

JIŽNÍ ČECHY - Déšť, který dnes po ránu na silnicích namrzal, si vyžádal další sérii nehod. V Písku na Budějovickém předměstí museli hasiči před půl osmou ráno pomoci i řidiči sypače, který sjel ze silnice a hrozilo jeho převrácení.

 

Profesionální hasiči ze stanice Český Krumlov a dobrovolná jednotka obce Velešín byli před půl osmou povoláni do Krumlovské ulice v Římově, kde havaroval kamion. Podle oznámení na tísňovou linku sjel dvanáctitunový kamion po zledovatělé silnici a bokem se opřel o svodidla. Bylo hlášeno možné převrácení vozu. Zasahující hasiči průzkumem na místě zjistili, že pád nebo převrácení auta nehrozí. K nehodě se dostavila odtahová služba se dvěma vozy a podařilo se kamion vytáhnout zpět na silnici.

Po 9. ráno vyjela profesionální jednotka ze stanice Křemže do místní části Chlumeček. Zde bylo havarované auto v příkopu a převrácené téměř na bok. Hasiči se pokusili auto vyprostit. Jejich technika byla ale nedostačující pro bezpečné vytažení. Majitel si proto povolal odtahovou službu.

Těsně po 10. hodině havaroval osobní vůz u Svinek na Táborsku. Auto skončilo mimo vozovku v lese převrácené na bok. Zdravotníci tu ošetřovali jednu zraněnou osobu. Profesionální hasiči ze stanice Soběslav zajistili havarované auto protipožárním opatřením a provedli kontrolu úniku provozních kapalin.

S nutností vyproštění zraněných osob byla na tísňovou linku v 10.22 ohlášena dopravní nehoda osobního auta, které havarovalo u Rodvínova v Jindřiši. K nehodě byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Jindřichův Hradec. Přestože se jednalo o náraz auta do stromu, vyproštění nebylo nutné. Zraněnou osobu si převzali záchranáři. Hasiči provedli nutné zajištění havarovaného auta proti vzniku požáru a úniku provozních kapalin. 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace