Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Ponožkový Fantom

    neděle 26.1 15:00 - ZUŠ Vítězslava Nováka, Janderova II / 165, Jindřichův Hradec

    Divadelní představení.

  • Syndibád

    neděle 26.1 15:30 - Vimperk, MěKS

    Vimperský kašpárek – divadlo Studna.

Zobrazit všechny události
 

Olešnický dvojboj ovládly dětské týmy hasičů ze Srubce a Miletína

OLEŠNÍK - Celkem sedmatřicet žákovských hasičských družstev se v sobotu 7. září utkalo v Olešníku na Českobudějovicku v letošním devátém předposledním závodu desetidílného seriálu Českobudějovického dvojboje 2019. Vítězné poháry z Olešnického dvojboje směřovaly do Srubce a Miletína.


„Soutěží se ve dvou hlavních věkových kategoriích. Mladší žáci od 6 do 11 let a starší žáci od 11 do 15 let. Účastní se také jedna přípravka, což jsou děti od čtyř do šesti let. Všechny závodníky, kterých je celkem téměř 300 z celého okresu, čekají dvě disciplíny. Požární útok a štafeta dvojic. Trať i úkoly mají všichni stejné," uvedl vedoucí mladých hasičů Sboru dobrovolných hasičů Olešník a člen českobudějovické okresní odborné rady mládeže Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Vladimír Zibura.

Mladí hasiči o body do Českobudějovického dvojboje, jehož závěrečné kolo se uskuteční v sobotu 14. září v Ohrazeníčku, bojovali jako lvi i přes nepřízeň počasí. Mokrý, i když skvěle upravený, terén v olešnickém sportovním areálu téměř nepřetržitě zkrápěl déšť. Prvenství ze 14. ročníku Olešnického dvojboje si v konkurenci devatenácti týmů starších žáků nakonec odváželi mladí hasiči ze Srubce. Za nimi se umístili celky Zlivi I a Strážkovic.

Klání sedmnácti družstev mladších žáků ovládl tým Miletín II před druhým Lišovem a třetím Olešníkem. Kategorii přípravek samozřejmě vyhrál jediný zúčastněný celek ze Střížova.

Dobrovolným hasičům se v Olešníku dlouhodobě daří. „V současné době máme více než 160 členů. Další přibližně dvě desítky jich registruje SDH Chlumec," poznamenal starosta SDH Olešník Stanislav Kuboušek. Obec má spolu se svými dvěma místními částmi, Chlumcem a Novou Vsí, cirka 800 obyvatel.  Hasičem je tak téměř každý čtvrtý obyvatel obce. Ve zdejším sboru lze nalézt celé rodiny napříč všemi věkovými skupinami a bez ohledu na pohlaví.
„Obec a hasiči jedno jest. Navzájem si vycházíme vstříc a spolupracujeme. Důležité je, že se na ně můžeme vždy spolehnout. Ve sboru máme 25 dětí, což je i skvělým příslibem do budoucna. Zájem nejmladších je do značné míry výsledkem práce vedoucího mladých hasičů Vladimíra Zibury, který je učitelem a od 1. září také ředitelem naší základní školy," zdůraznil starosta Olešníku Milan Kotýnek.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace