Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Čteme, pleteme a cvičíme tělo a paměť

    Úterý 21.1 14:00 - Blatná, Knihovna

  • Divadelní pohádka Muzikantská

    Úterý 21.1 10:30 - Katovice, Sál KD

Zobrazit všechny události
 

První řez v Motoru nepřežil nejdéle sloužící hráč, fanoušci litují konce „Čajdy“

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Trenérský tým hlavního kouče Václava Prospala dnes sáhl podle plánu po prvních dvou přípravných duelech proti extraligovým celkům k prvnímu zúžení velmi širokého kádru, který doposud trénoval na dvě poloviny. Z něj vypadli obránci Vojtěch Doktor a Ondřej Kachyňa a útočníci Milan Dančišin, Jan Havel, Martin Heřman a Jan Tlačil. Zejména jméno nejdéle sloužícího Motoráka ze současného kádru Martina Heřmana mnohé fanoušky zaskočilo. Populární hecíř, kterého příznivci Motoru milovali a soupeřům naopak pil krev svou zarputilou hrou, kdy nevynechal jediný souboj či příležitost k tvrdém nárazu na mantinel, působil v Motoru od roku 2015.


Hned ve své první sezoně tvořil „Čajda" nezapomenutelný útok Nouza, Straka, Heřman a patřil k nejlepším hráčům soutěže. Od rozpadu této formace ale postupně bodově ztrácel a v posledních sezonách byl spíše mužem na černou práci v defenzivních lajnách.

Jak řekl asistent trenéra Aleš Totter pro klubový web, spolupráce s většinou zmíněných hráčů ale tímto nekončí. „Někteří budou k dispozici v první nebo druhé lize, jiní v juniorce. Chceme, aby byli kdykoliv připraveni, abychom si je mohli stáhnout zpět. Přejeme si mít širší kádr než v uplynulé sezoně," uvedl. Aktuálně už Motor začne trénovat v jedné skupině a další zúžení – zejména v útočných řadách – proběhne ve druhé polovině srpna po dalších přípravných duelech. Nadcházející utkání čeká Motoráky v pondělí 12. srpna doma proti kazašskému Pavlodaru.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace