Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Rok Pajič: Tři body jsme si zasloužili, byli jsme lepším týmem

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Větší část aktuálního ročníku strávil ve čtvrté formaci, ale po přeřazení do elitního útoku dostává na ledě hodně prostoru. Slovinský útočník ČEZ Motoru České Budějovice Rok Pajič je na ledě po boku křídelních útočníků Václava Nedorosta a Michala Bárty hodně vidět, jeho výkony jdou postupně nahoru. Ve středečním utkání proti Havířovu odehrál více než 18 minut a vyslal na gólmana Bláhu dvě nebezpečné střely. Gólově se tentokrát neprosadil, ale jeho tým přesto zvítězil 1:0. „Tři body jsme si zasloužili, byli jsme lepším týmem, ale museli jsme se o ně rvát až do konce. Vypadalo to, že Havířov sem přijel s tím, že bude jednoduše vyhazovat puky ven z pásma, čekat na naši chybu a případný brejk. Pár šancí také měli, ale Gábič ukázal svou kvalitu a podržel nás,“ pochválil centr Rok Pajič svého spoluhráče brankáře Davida Gábu.


Jsou si zápasy proti takhle urputným soupeřům hodně podobné?

Určitě, to asi každý vidí. My do soupeřů bušíme, bušíme, ale není to jednoduché. Nastoupili jsme dobře, ale bohužel jsme své velké šance v prvních střídáních neproměnili a pak se to s námi chvilku táhlo, než jsme střeleckou smůlu protrhli. Každopádně jsme rádi za tři body.

Už jste zmínil výkon Davida Gáby, ale výborně si vedl i na druhé straně brankář Ondřej Bláha, který je v Havířově na hostování právě z Motoru...

Rozhodně, i Blaženu musím pochválit. Známe ho, je to skvělej gólman a já jsem rád, že v Havířově dostává prostor. Chytá tam skvěle.

Když se útočník s brankářem navzájem dobře znají, pro koho je to z vašeho pohledu větší výhoda?

Nevím, abych řekl pravdu, ani nad tím takhle nepřemýšlím. Spíš je to zvláštní v tom, že se známe dobře z jedné kabiny, ale dneska jsme stáli proti sobě – my jsme mu chtěli dát gól, on nás chtěl zase vychytat. To k hokeji patří.

V sobotu jedete na led Benátek, kde jste v první polovině základní části prohráli 0:3, co bude potřeba změnit?

Teď ještě nevím, protože je těsně po utkání proti Havířovu. Musíme jít zápas od zápasu. Vždycky se soustředíme jen na to utkání, které nás zrovna čeká. Benátky jsme tedy zatím vůbec neřešili, bylo by to stejně předčasné, ale teď si o nich s trenéry určitě popovídáme a pokusíme se něco vymyslet.

Pak už vás čeká reprezentační přestávka, přijde vhod?

Není to tak, že bychom ji vítali, protože by nám docházely síly, to určitě ne, je teprve kousek za polovinou základní části. Ale myslím, že se volno hodí, protože jinak by ta sezona se zápasy středa – sobota po pár měsících sklouzla do stereotypu. Takhle zase budeme mít chvilku lehce pozměněný režim, určitě trochu potrénujeme a půjdeme dál.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace