Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Unicorn Group

    pátek 17.1 20:00 - Blatná, Na Vinici

    Koncert.

  • Novoroční koncert

    pátek 17.1 19:00 - Tábor, Střelnice

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Rotný, který se ve středu na cvičení zranil, včera zemřel

Ilustrační foto , Autor: AČR

Ilustrační foto     Autor: AČR

JIŽNÍ ČECHY – V pátek 6. září zemřel šestatřicetiletý rotný M. M., zraněný ve středu střepinou při cvičení ve vojenském výcvikovém prostoru Boletice. Měl za úkol navádět na cíl střely minometčíků. Smrt vojáka vyšetřuje vojenská policie a odborná komise náčelníka generálního štábu.

Šestatřicetiletého vojáka ve středu 4. září zasáhla střepina při dopadu náboje z minometu do blízkosti dělostřelecké pozorovatelny ve vojenském výcvikovém prostoru Boletice. Střelbu z minometů cvičili příslušníci 42. mechanizovaného praporu z Tábora. Zraněný byl v pozici předsunutého návodčího. Zraněného, který byl příslušníkem 13. dělostřelecké brigády, přepravil do českobudějovické nemocnice ve vážném stavu vrtulník. Tragédie se odehrála v rámci standardního vojenského cvičení. "Výcvik jednotky, které byl zraněný voják členem, bylo na základě této události přerušen," uvedla tisková mluvčí generálního štábu Jana Růžičková.

Rotný M. M. boj se zraněním prohrál, zemřel v českobudějovické nemocnici v pátek 6. září dopoledne.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace