Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Z Písku až na Kamčatku II.

    pondělí 24.2 10:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Povídání a promítání s Ing. Václavou Altschmiedovou.

  • Dokonalá svatba

    pondělí 24.2 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Šancí pro zachování základny záchranářů v Kyselově je její celková rekonstrukce, říká hejtmanka Stráská

LIPENSKO - Základna vodní záchranné služby v Kyselově musí zůstat zachována. V úterý 25. července se na tom shodli hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská a ministr životního prostředí Richard Brabec.

 Hejtmanka Stráská upozornila ministra Brabce, že výstavbu nových objektů na pravého břehu Lipna komplikuje stavební uzávěra. Jediným způsobem, jak zabezpečit pomoc pro turisty v této lokalitě, je proto zásadní rekonstrukce stávajícího objektu. Zajištění zázemí pro záchranáře v Kyselově bude hejtmanka Stráská s ministrem Brabcem řešit na dalším společném setkání v polovině srpna.  

„Poté, co jsme ministerstvu životního prostředí zaslali vysvětlující dopis, pan ministr Brabec osobně navštívil základnu v Kyselově. Shodli jsme se, že nyní budeme společně pracovat na projektu celkové zásadní rekonstrukce stávajícího objektu tak, aby byl důstojným zařízením vzhledem k poskytovaným službám. Navíc využití by v něm mohla najít nejen vodní záchranná služba, ale také Národní park Šumava,“ zdůraznila hejtmanka Stráská, podle níž je zejména v létě zapotřebí, aby případná pomoc turistům v nouzi byla v takto exponované lokalitě co nejpřístupnější.

Snahy o zachování základny v Kyselově trvají už od roku 2014, kdy vodním záchranářům vypršela nájemní smlouva a Správa národního parku Šumava ji odmítla prodloužit s tím, že činnost záchranářů ohrožuje teritorium tetřeva obecného, hýla rudého nebo losa evropského, což záchranáři odmítají. Základna v Kyselově je navíc strategicky umístěna na pravém břehu Lipna. To je pro práci vodních záchranářů ideální, protože mají dokonalý výhled po celé vodní hladině. Pokud by o stanoviště přišli, byli by odkázáni pouze na základnu na levém břehu v Dolní Vltavici a zásah na pravém břehu by mohli provést jen s výraznou časovou ztrátou. V případě silného větru by dokonce hrozilo, že nebudou moci vyjet vůbec. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace