Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Diskuzně vzdělávací večer - Setkání s chiropraktikem

  Úterý 18.2 18:00 - Milevsko, KD

 • Brémští muzikanti aneb po dobrém do Brém

  Úterý 18.2 17:00 - Klub pod kinem, Vyšší Brod

  Pohádka pro děti.

Zobrazit všechny události
 

Tábor zvažuje na svém území zákaz cirkusů

V Táboře v minulých dnech úspěšně hostoval cirkus Jo-Joo, proslulý drezurou tygrů. Zájem o cirkus mohl být určitou odpovědí... , Autor: Jarka Krejčová

V Táboře v minulých dnech úspěšně hostoval cirkus Jo-Joo, proslulý drezurou tygrů. Zájem o cirkus mohl být určitou odpovědí...     Autor: Jarka Krejčová

AKTUALIZOVÁNO - 7.8.2019 09:27

TÁBOR - Táborští radní zareagovali na petici J. B. Mrni proti cirkusům s drezurou zvířat a souhlasně se k ní přiklánějí. "V současné době město nevlastní žádný pozemek, který by byl vhodný pro hostování cirkusu. Radní ale i tak zastávají názor, že by nevydali povolení k hostování cirkusu v Táboře, kdybychom takový pozemek měli," říká místostarostka Michaela Petrová (jinak!). Vyjádřila se, že i ona osobně nesouhlasí s klecovým chovem zvířat, která jsou vypouštěna jen na vystoupení, stejně jako s klecovým chovem hospodářských zvířat. "Nelíbí se mi ani drezura zvířat," dodala.

 

Cirkusy podle místostarostky vždy usilují spíš o pronájem městských než soukromých pozemků. "Projevovaly zájem o území mezi Táborem a Sezimovým Ústím, ale tam už dnes stojí nový obchodní komplex firmy Ptáček," dodala místostarostka. Radnice je ale odhodlána jít ještě dál a zvažuje přípravu městské vyhlášky, která by hostování cirkusů na území města zakázala úplně. Tedy i na pozemcích soukromých.

Místostarosta Václav Klecanda (Piráti) dodal, že návštěvnost cirkusů stejně klesá a v Maďarsku a na Slovensku už cirkusy se zvířaty zakázali úplně. "Stojí za úvahu, že bychom je mohli následovat v našem městě, ale třeba i v republice," řekl místostarosta. Podle jeho slov by byly přijatelné cirkusy varietního typu, bez zvířat. Radní mají za to, že příležitostí, jak se podívat na živá zvířata, zdejší děti mají dost. V Táboře na Větrovech je zoologická zahrada a další třeba u Hluboké nad Vltavou.

I pokud by se ale Tábor rozhodl cirkusy zakázat, pravděpodobně by se našlo jiné místo v blízkém okolí, kde by plochu pronajali a kam by si Táboráci snadno dojeli. Tak jako se kdysi v 90. letech město Plzeň rozhodlo zakázat další stavby supermarketů, a tak si investor Globusu koupil pozemky od sousední vesnice Chotíkov na samém okraji největšího plzeňského sídliště. Obrovský zájem o Globus pak donutil město Plzeň zavést k obchodnímu domu MHD, de facto do katastru Chotíkova.

Tématu se bude podrobněji věnovat příští Týdeník Táborsko.

 

 

Diskuse k článku - 34 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • ToužNeníNormální 

  Reagovat

   

  Proč se vyjadřovat k něčemu co tedy v Táboře nemůže být. Zcela zbytečné. Pokud zde Cirkus nebude, nebudou zde ani zvířata v klecích. Hloupost ing. Petrové je obrovská. Pokud dobrovolně neodstoupí. Mohla by nakazit i ostatní zastupitele.

  Vloženo 7.8.2019 18:28:53

 • ToužNeníNormální 

  Reagovat

   

  Proč se vyjadřovat k něčemu co tedy v Táboře nemůže být. Zcela zbytečné. Pokud zde Cirkus nebude, nebudou zde ani zvířata v klecích. Hloupost ing. Petrové je obrovská. Pokud dobrovolně neodstoupí. Mohla by nakazit i ostatní zastupitele.

  Vloženo 7.8.2019 18:28:42

 • Ten-Pi-Tchus 

  Reagovat

   

  Kdyby blbost nadnášela, ubylo by nesmyslných petic, ale nenadnáší, bohužel.

  Vloženo 7.8.2019 18:18:35

 • Luboš 

  Reagovat

   

  No tak se na to podívejte jinak. Když se mi nelíbí úředníci města Tábor,zalezlí ve svých vybavených kancelářích,tak tam za nimi přece nebudu chodit a je mi jedno co tam dělají . Taky bych rád zrušil spoustu úředníků a nemusím psát přece petice , otravovat ostatní svojí agitací a rozeštvávat společnost svými patenty na rozum .....já mám svých starostí dost . Nechte cirkusy dělat svou práci a ty řeči že návštěvnost klesá ...možná v Táboře. No nic.Poslechněte si toto a pak přemýšlejte. https://www.facebook.com/cirkusyspolecne/videos/1385554658267270/
  Chodím do cirkusů ,obdivuji jejich práci a vážím si všech od těch co staví manéž ,ošetřovatele zvířat až po principála cirkusu. Tak uvažujte o co by jste ošidili své děti .....sebe ...nás ....Vás...všchny.

  Vloženo 7.8.2019 17:05:56

 • kmentiš 

  Reagovat

   

  Táborští už toho mají po krk. S komunisty tam za sedmdesát let zažili cirkusu dost a dost.

  Vloženo 7.8.2019 16:13:47

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace