Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Masopustní průvod masek

    neděle 16.2 13:00 - centrum města, Jindřichův Hradec

  • Kamarádi z televize III.

    neděle 16.2 15:00 - Kino Střelnice, Masarykovo nám. 107, Jindřichův Hradec

    promítání pro děti.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Užívám si každý den, co jsem v Budějovicích, říká navrátilec z mistrovství světa Petr Kváča

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Talentovaný devatenáctiletý brankář budějovického Motoru Petr Kváča ve středu odchytal svůj první ligový zápas po návratu ze zámoří, kde absolvoval v roli třetího brankáře české reprezentace mistrovství světa hráčů do 20 let. V kanadském Montréalu se sice mezi tři tyče nedostal, pouze kryl záda vytěžované dvojici Škarek – Vladař, ale jak vidno, formu rozhodně neztratil. Hned proti Slavii pomohl Motoru několika jistými zákroky a po utkání zářil spokojeností. O čisté konto přišel až v 54. minutě, kdy hosté pouze snížili na konečných 1:5. „Překvapilo mě, že rozhodčí začali vylučovat tak brzo, myslím, že to určilo tempo zápasu. Dali jsme rychlý gól z přesilovky a pak jsme si zápas hlídali, což bylo super,“ uvedl bezprostředně po utkání.


Dodal vám tedy rychlý gól psychickou pohodu?

Asi to tím bylo, pak jsme se nebáli tlačit do branky a byli jsme aktivní. Musím říct, že dneska kluci hráli výborně. Smekám před nimi, super zápas.

Poprvé jste si zachytal za zkušeným obráncem Filipem Novákem, který vstřelil už zmíněný důležitý první gól. Jak klapala spolupráce?

Bylo to super, komunikace naprosto bez problémů, Filip má strašně moc zkušeností z KHL a je to prostě vynikající hráč, také hrál výborně, fakt nám pomohl. Gratuluji mu ke gólu.

Kdy jste se dozvěděl, že půjdete hned po návratu z Kanady do brány?

Vlastně včera. Ze zámoří jsem přiletěl v sobotu večer, dali jsme si krátkou večeři s rodinou a v neděli už jsem byl zpátky na bytě v Budějovicích. V pondělí jsem se hlásil na tréninku, takže jsem měl na odpočinek a aklimatizaci po časovém posunu jen jediný den. Teď po zápase se cítím trošku unavený, konec ode mě byl trošku nervózní, ale kluci mi pomohli a zvládli jsme to. Utkání jsem si užil.

Na mistrovství světa jste se ale do zápasu nedostal, pociťoval jste to během dnešního utkání?

Je pravda, že jsem žádný zápas nechytal nějaké tři týdny, ale nad tím jsem vůbec nepřemýšlel, nervozitu jsem necítil, jak už jsem říkal, chtěl jsem si zachytat a utkání si užít – musím říct, že až na ten závěr jsem se v bráně cítil dobře, každá domácí výhra před našimi fanoušky je úžasná.

Jaký jste měl v Kanadě program, když jste do zápasů nezasahoval?

Tím, že jsem byl třetí gólman, tak jsem věděl, že pokud se nikdo nezraní, do brány se ani na chviličku nedostanu. Proto jsem to bral tak, že tam alespoň mohu něco dotrénovat a s koučem gólmanů zapracovat na maličkostech, nabrat síly do vrcholu sezony, který se pomalu blíží. Prostě jsem to bral jako takovou přípravu, našel jsem si čas i na odpočinek a prošel si Montréal. V hale, kde se hraje NHL, jsem měl přístup úplně všude, takže to byl super zážitek, za který jsem strašně rád.

Kouč Štrba po zápase přiznal, že realizační tým byl dopředu domluven s druhým brankářem Gábou, že půjdete hned po svém návratu do branky. Víte, jak bude rotace v brankovišti probíhat dál?

Vůbec nevím, necháme to na trenérech. Oni udělají to, co je nejlepší pro tým, ale já si užívám každý den, co jsem v Budějovicích.  

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace