Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

V neděli budou předány ceny Jihočeská Thálie

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Neděle 6. května bude v historické budově Jihočeského divadla patřit slavnostnímu předávání cen. Od 19 hodin se zde uskuteční Jihočeská Thálie, každoroční akce, při níž jsou vyhlášeni nejlepší a nejoblíbenější umělci Jihočeského divadla za výkony v inscenacích s premiérou v předchozím roce. Předána bude i Cena Českého rozhlasu za rozhlasové herectví. Letos poprvé se vyhlášení bude konat v rámci festivalu SONDA / To nejlepší z vašeho divadla. Tento večer tak bude pomyslnou tečkou za celou sezónou.

Hlasování proběhne opět ve dvou rovinách. Umělecké výkony v jednotlivých oborech budou hodnotit odborné komise. Členové těchto porot, sestavených z řad novinářů, umělců i osobností činných v oblasti kultury, budou udělovat ceny Stanislavy Součkové a Karla Rodena za operní, činoherní a baletní jevištní výkony a ceny Arnoštky a Matěje Kopeckých za jevištní výkony herců Malého divadla. Souběžně pak probíhalo divácké hlasování o nejoblíbenějšího umělce, umělkyni a inscenaci roku, které končí ve středu 2. května.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace