Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Z hořícího výtahu stačili lidé včas vyběhnout

 Autor: HZS Jihočeského kraje

    Autor: HZS Jihočeského kraje

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Úmyslné zapálení bylo příčinou vzniku požáru výtahu v bytovém domě na Pražské třídě v Českých Budějovicích. Požár byl na tísňovou linku 112 nahlášen v pondělí 3. září před 17. hodinou. Škoda byla vyčíslena na milion korun.

 

„Ve výtahu ještě před příjezdem hasičů jela matka se svým malým chlapcem. Naštěstí stihli z hořícího výtahu vyběhnout před dům. Chlapci hasiči věnovali plyšového dráčka Záchranáčka," upřesnila mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

K požáru byl vyslán rychlý zásahový automobil a dvě cisterny českobudějovických profesionálních hasičů. Ti průzkumem zjistili, že se jedná o evakuační výtah domu u restaurace Perla. „Hasiči výtah otevřeli v přízemí a hasicím přístrojem požár uhasili. Na odvětrání domu pak nasadili přetlakový ventilátor. Na závěr prozkoumali nejen výtahovou šachtu, ale i všechna patra domu, zda se požár nerozšířil," popsala zásah Vendula Matějů.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace