Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Masopustní Průvod

    sobota 22.2 12:30 - Heřmaň, KD

  • Dětský karneval

    sobota 22.2 14:00 - Divadelní sál Střelnice, Masarykovo nám. I / 107, Jindřichův Hradec

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Známé tváře v Nových Hradech zazpívají pro nemocnici. Věra Martinová, Světlana Nálepková, Sámer Issa, Jan Bendig...

NOVÉ HRADY - Oblíbená benefiční akce Kdo má rád se letos přesouvá z Martinského mlýna do romantických prostor zámku Nové Hrady. Už tuto sobotu 10. června se tam uskuteční dětský den. Vstup na něj je zdarma a od 11 hodin budou na děti čekat v zámecké zahradě pohádkové bytosti a také dárky pro každého malého účastníka. V 18 hodin pak začne koncert, na který se naopak vstupné platí. Všechny známé celebrity účinkují pro dobrou věci zadarmo, a tak 200 korun, tedy plná cena každé prodané vstupenky, putuje ve prospěch dětského a novorozeneckého oddělení Nemocnice v Prachaticích. A kdo přijede?

 

Návštěvníci koncertu se mohou těšit na Věru Martinovou, Světlanu Nálepkovou, Sámera Issu, Marcelu Březinovou, Zoru Jandovou, Jana Bendiga, Michaela Foreta, Radima Schwaba, Markétu Zehrerovou a další zpěváky, které oslovilo pozvání producenta Martina Franceho. Pořádá benefiční akci už posedmé a sám také zazpívá.

Večerním koncertem provede Markéta Mayerová, dětským odpolednem Michaela Marková. 

Na děti bude kromě pohádkové cesty čekat spousta další zábavy - například skákací hrad, elektrický býk a také stánky s cukrovinkami – cukrovou vatou, tureckým medem, nugátem a zmrzlinou. I samotný zámek Nové Hrady stojí za návštěvu, zejména pro toho, kdo tam ještě nebyl.

Tento reprezentativní zámek s parkem na okraji města Nové Hrady vybudoval Jan Nepomuk Buquoy. V roce 1806 byla stavba dokončena Terezií Buquoyovou. Prvním obyvatelem zámku se ovšem stal až synovec Jana Nepomuka, Jiří František August Buquoy, vědec, vynálezce a podnikatel. Jiří Jan Jindřich Buquoy nechal v 19. století přistavět impozantní schodiště do zahrady a vybudovat pavilony zakončující boční křídla zámku. Přízemí zámku tvořily kuchyňské místnosti a byty služebnictva a v prvním patře se nacházely společenské místnosti a hraběcí pokoje. Druhé patro bylo určeno hostům. Modrý salon měl připomínat polní stan z dob největších vojenských úspěchů předků.

Dnes je zámek ve vlastnictví Ústavu Nanobiologie a Strukturní Biologie CVGZ Akademie věd České Republiky, který zde má své sídlo a v rámci Akademického a univerzitního centra zde působí i Jihočeská univerzita s pobočkami Přírodovědecké fakulty a Fakulty rybářství a ochrany vod.

Udělejte si příjemnou sobotu a vydejte se do Nových Hradů. Děti si užijí v zámecké zahradě a na večerním koncertu můžete vidět pohromadě řadu známých lidí, kteří nezaváhali ani na chvilku, když byli osloveni, aby vystoupili pro dobrou věc. Společná touha pomáhat každoročně spojuje dobré lidi a koncerty mají nezapomenutelnou atmosféru. 

V minulých ročnících se podařilo z výtěžku koupit pro dětské oddělení prachatické nemocnice přístroj EKG Holter, polohovací lehátka, polohovací stolky pro děti a loni zrekonstruovat dětský koutek a nakoupit do něj nábytek a hračky. 

 

 

 

Další zprávy z regionu

 
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace