Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • O prrincezně, Liciášovi a makových buchtách

    neděle 22.9 15:00 - Milevsko - amfiteátr

    Pohádka

  • Lollipopz - Tábor

    neděle 22.9 16:00 - Tábor, hotel Palcát

    Zábavná hudební show, jehož součástí jsou mimo jiné oblíbené soutěže a spousta písniček ze všech doposud vydaných alb.

Zobrazit všechny události
 

Budějovičtí Piráti: Občané ještě nerozhodli, primátor už vypisuje výběrové řízení na halu

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Zbyněk Konvička z mediálního odboru jihočeských Pirátů zaslal jménem budějovické organizace vyjádření k aktuálnímu vývoji kolem sportovní haly:

 

Primátor Budějovic Jiří Svoboda (ANO Andreje Babiše) včera učinil poslední nutný krok k vypsání výběrového řízení na demoliční a stavební práce k nové sportovní hale. Svým podpisem ho potvrdil a zakázka na rozporuplný projekt za bezmála 700 milionů Kč odstartovala.

Jediné, co ještě může demolici stávající sportovní haly zabránit, je místní referendum.

V současné době se diskutuje o otázce, která by v něm měla být občanům položena. Sám primátor Svoboda na minulém zastupitelstvu inicioval vznik pracovní skupiny k její formulaci. Tato skupina se již dvakrát sešla a snažila se najít variantu přijatelnou pro všechny strany.

Vyhlášení výběrového řízení je pro nás jasným signálem, nakolik vážně primátor hlas občanů bere, a uvádí jeho kroky na minulém zastupitelstvu v pravém světle. Navrhovali jsme, aby zastupitelstvo také uložilo primátorovi, aby se zdržel všech těchto dalších administrativních kroků ohledně výběrového řízení, bohužel tento návrh nebyl přijat. Mělo to tedy ANO celou dobu v plánu, přestože navenek chystá referendum?
S ohledem na právní analýzu, která byla na zasedání zastupitelstva představena, by se dal tento krok označit i za právně rizikový pro město.

Takto si politiku a správu města Piráti nepředstavují.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace