Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Ponožkový Fantom

    neděle 26.1 15:00 - ZUŠ Vítězslava Nováka, Janderova II / 165, Jindřichův Hradec

    Divadelní představení.

  • Syndibád

    neděle 26.1 15:30 - Vimperk, MěKS

    Vimperský kašpárek – divadlo Studna.

Zobrazit všechny události
 

Bývalou pizzerii U Žáby bude provozovat nový zkušený šéfkuchař

Bývalá pizzerie U Žáby , Autor: Archiv

Bývalá pizzerie U Žáby     Autor: Archiv

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Atraktivní prostory v domu na Piaristickém náměstí město poskytne novému nájemníkovi. Výběrové řízení, které bylo vyhlášeno letos v lednu, vyhrál Petr Kůs. Ten má bohaté zkušenosti jako šéfkuchař v několika evropských zemích. Ještě letos si otevře v prostorech domu italskou pizzerii. Radní vybírali celkem z 11 uchazečů, v podnikatelských nabídkách se objevovala nejčastěji restaurace, kavárna nebo prodejna zmrzliny. Nakonec tedy vyhrála nabídka nejvyšší ceny nájemného.

 

Nájemné bylo podle radního Tomáše Bouzka (TOP 09) právě tím nejdůležitějším kritériem. Uchazeči si museli jeho výši, kterou jsou ochotni zaplatit, určit sami. „Petr Kůs nabídl nájem 32 tisíc korun za měsíc bez energií. Počítá také se zhruba milionovou investicí,“ uvedl Tomáš Bouzek s tím, že investice bude nevratná, jelikož nebyla ani podmínkou přihlášky do výběrového řízení. „Bylo na zvážení každého, jak bude prostor zvelebovat.“

Budoucí nájemník chce v pizzerii zaměstnat minimálně jednu osobu, která je zdravotně hendikepovaná, což radní také kvitovali. „Pronájem pizzerie je vysoutěžen na dobu deseti let a vítězný uchazeč přislíbil zajistit podle podmínek nekuřácké prostředí, dětský koutek, v letních měsících plánuje terasu a bude zajišťovat chod veřejných toalet za poplatek 5 korun. Spolupracovat bude také se správcem trhu,“ přislíbil Bouzek. V létě by měla být nová restaurace již v plném provozu.

Dřívějším provozovatelem pizzerie U Žáby byl Ladislav Vrábel. Po něm nyní město vymáhá peníze za bezdůvodné obohacení, konkrétně se jedná o tehdejší zřízení zahrádky na místě bez příslušného povolení. „Rada města rozhodla o udělení plné moci advokátovi k vymáhání tohoto bezdůvodného obohacení za předchozí období,“ doplnil Bouzek. Vůči Ladislavu Vrábelovi se jedná zhruba o částku 62 tisíc a vůči společnosti Fresh jde zhruba o 7 tisíc korun.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace