banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Jubilejní Lubomír Brabec

  Úterý 23.7 19:00 - Protivín KD

  Romantické skladby pro kytaru.

 • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

  pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

  Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Bývalý tajemník milevského městského úřadu žaluje město

Ilustrační foto. , Autor: Libuše Kolářová - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Libuše Kolářová - Jižní Čechy Teď

MILEVSKO - K okresnímu soudu v Písku doputovala žaloba bývalého tajemníka Městského úřadu v Milevsku Františka Trojáka. Žádá od města vyplatit odměnu bezmála 160 000 korun. Nárok uplatnil těsně před vypršením tříleté promlčecí lhůty v březnu 2018. Od té doby se obě strany o nároku dohadují, věc je zapeklitá a rozmotávat ji zřejmě začne soud.

 

Obě strany již okresní soud vyzval, aby se vyjádřily k podané žalobě. Město Milevsko zastupuje táborský advokát Ladislav Novotný, který byl úspěšný v dřívějším sporu města s ředitelkou 2. základní školy Vladimírou Heroutovou o neplatnost odvolání z funkce. Tehdy okresní soud přisvědčil bývalé ředitelce, ale krajský soud v konečné instanci rozsudek změnil.

František Troják skončil ve funkci v březnu 2015 a městský úřad pak byl víc než rok bez tajemníka, než od července 2016 nastoupila Vladimíra Štorková. Jak je ale z internetu patrné, František Troják zůstává členem profesního Sdružení tajemníků městských a obecních úřadů ČR jako takzvaný člen nevykonávající funkci tajemníka. Z celkových čtyř stovek členů tohoto sdružení jich i po odchodu z funkce zůstalo členy kolem padesáti. Nejde tedy o výjimku. Tito členové bez příslušné pracovní pozice si platí stejně jako ostatní roční členský příspěvek 1500 korun, ekonomicky neaktivní lidé jako třeba důchodci a ženy na mateřské dovolené mají příspěvek snížený na 20 procent.

Milevská radnice se k okolnostem žaloby z taktických důvodů zatím vyjadřovat nechce. František Troják nezvedl mobilní telefon, který má na stránce Sdružení tajemníků uvedený. Tamtéž uváděná pevná linka v Písku je zrušená. Pokud nedojde k dohodě a začnou soudní jednání a naše redakce je bude sledovat.

Diskuse k článku - 5 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  kdo umí ten umí, kdo neumí ten čumí.

  Vloženo 19.1.2019 06:34:27

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Co si lidi v Milevsku zvolili to mají. Slibem neurazíš. Z cizího krev neteče. Kázat vodu a pít víno. V Milevsku vládnou slušní jihočeši "odborníci a fachmani" par execláns.

  Vloženo 17.1.2019 08:37:23

 • taky zaměstnanec 

  Reagovat

   

  Za paní starostky Stráské radnice fungovala. Za Zděnka Herouta to také šlo. Za pana Ing. Ivana Radosty po jeho nástupu vyhozen tajemník, mluvkové a nemakačenkové zůstali a notovali si s Radostou. Později postupně odcházeli ty slušní a pracovití zaměstnanci. Dnes radnice po čtyřech létech v rozkladu. Snad jen naděje, že to pan Horek zachrání svým vstřícným jednán

  Vloženo 16.1.2019 17:44:32

 • Jirka 

  Reagovat

   

  Ta milevská radnice rozdává, ta má asi peněz.
  Troják byl odejit starostou Radostou a bral přes půl roku mzdu a nepracoval. Pan Radosta ho zastupoval a bral také mzdu.
  Teď ještě dostane odstupné.
  No pane Radosto, hlavně takticky.

  Vloženo 16.1.2019 17:34:37

 • zaměstnanec měu 

  Reagovat

   

  Troják byl prospěchář , který šel jenom po penězích a my mu to žrali.

  Vloženo 16.1.2019 17:29:02

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace