banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Pouťové posezení s harmonikou

    neděle 16.6 11:00 - Božetice, místní kaplička a koupaliště

    Mše od 11.00 a ve 13.30 hodin začíná neckyáda.

  • Sekáč Podlesí

    neděle 16.6 8:00 - Tažovice, Kolčava

    Třetí ročník závodu v sečení kosou.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Calla zahájila projekty na podporu biodiverzity v pískovnách i ve městech

JIŽNÍ ČECHY – I v letošním roce se Calla zaměří na ochranu přírodovědně cenných pískoven v jižních Čechách a podporu biodiverzity ve městech. Pomohou jí v tom dva nové projekty, s nimiž uspěla v grantovém programu Ministerstva životního prostředí.

 

První projekt se jmenuje „Ochrana písčin jako prioritních biotopů v malých pískovnách jižních Čech" a týká se ochrany a výzkumu vzácných stanovišť a ohrožených druhů. Konkrétní zásahy na podporu biodiverzity řeší projekt ve dvou pískovnách. V Pískovně Lžín na Soběslavsku zásah právě proběhl. Jeho cílem bylo podpořit suché i vlhké písčiny a obnovit písčité stěny. Druhý zásah plánují ochránci přírody v Pískovně Ledenice na Borovansku, kde je podzimní načasování podmíněno životním cyklem chráněných druhů obojživelníků. Součástí projektu bude také mapování jihočeské populace břehulí říčních a další aktivity.

Druhý projekt s názvem „Urbánní stanoviště jako nevyužitá příležitost v ochraně přírody" se zaměří na podporu biologické rozmanitosti ve městech a přírodě blízkou péči o městskou zeleň. Zahrnuje pestrou škálu aktivit od biologického průzkumu tzv. květnatých pásů v Českých Budějovicích, přes osvětu odborné i laické veřejnosti až po vydání nové publikace o ochraně motýlů ve městech i zahradách.

„V české krajině v poslední době výrazně ubývá hmyzu. Městská zeleň i soukromé zahrady přitom poskytují řadu možností, jak hmyz naopak podpořit a chránit. Často přitom stačí jen drobné změny zažitých postupů s žádnými nebo jen minimálními finančními náklady. Rozkvetlé parky a zahrady přitom pěkně vypadají a kromě hmyzu vyhovují i dalším skupinám živočichů a rostlin," přiblížil cíl projektu Jiří Řehounek z Cally.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace