Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Bilance nočního vichru - přes 160 výjezdů hasičů. Dva vlaky narazily do stromu

Ilustrační foto

Ilustrační foto

JIŽNÍ ČECHY - Vítr začal trápit Jihočeský kraj v neděli 23. února přibližně od oběda. Do pondělní 7. hodiny ranní jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů vyjely celkem k 166 událostem. Hasiči pracují především s motorovými pilami, protože naprostou většinu zásahů tvoří odklízení popadaných nebo vyvrácených stromů. Zprůjezdňování silnic, železnic, odklízení spadlých stromů z drátů elektrického nebo telefonního vedení, to patří k nejčastějším zásahům. Kromě toho jednotky musí zajišťovat uvolněné části střech - plechy, krytinu, ale také například komíny nebo štíty. Tyto zásahy by nezvládli bez výškové techniky. Dále zabezpečují uvolněné cedule či billboardy, ukotvují reklamy. Ve spolupráci s podnikovou jednotkou Železniční správy pak jihočeští hasiči zasahovali u dvou nehod vlaků, které narazily do stromů, a to u Chlumu na Strakonicku a u Bednárečku na Jindřichohradecku.

 

Uvolněné střešní plechy, tašky či krytiny jednotky upěvňovaly například ve Chvalšinách, na Žižkově náměstí ve Vodňanech, v Českém Krumlově na Latráně, v Budějovické ulici v Táboře, v Blatné v ulici Pod Vinicí, na náměstí Přátelství v Prachaticích, na střeše ZUŠ v Kaplici nebo také na přístřešku na popelnice v Českých Budějovicích v ulici V. Volfa.

V Kamenném Újezdu museli hasiči ukotvovat uvolněný billboard, stejně tak jako v Kaplici. Spadlé sloupy vedení pak řešili v obcích Buk a Dědovice. V Kasárenské ulici v Prachaticích došlo k vyvrácení zábradlí. Dnes už došlo k utištění větru, tak jak předpovídali i meteorologové. 

Celkové počty zásahů:

Českobudějovicko: celkem 28 událostí

Českokrumlovsko: celkem 27 událostí

Jindřichohradecko: celkem 23 událostí

Písecko: celkem 25 událostí

Prachaticko: celkem 25 událostí

Strakonicko: celkem 13 událostí

Táborsko: celkem 25 událostí

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace