Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Břehy Vltavy znečišťují hlavně plastové kelímky, plechovky, PET lahve a jednorázové pleny

JIŽNÍ ČECHY – Na březích Vltavy je méně odpadků než v předchozích letech, ubylo především plastových kelímků. Největší problém stále představují jednorázové plenky a plechovky a PET lahve. Zjistili to dobrovolníci a zaměstnanci firmy Ingetour, kteří v sobotu čistili břehy Vltavy v úseku od Vyššího Brodu do Rožmberka.

Plastové kelímky, plechovky, PET lahve a jednorázové pleny. To jsou odpadky, které nejčastěji nacházeli dobrovolníci a zaměstnanci firmy při úklidové akci. „Kelímků je méne než dříve. Na břehu nacházíme také brýle, boty, ale i pneumatiky," uvedli Pavel Hodonický a Jakub Beran ze zmíněné firmy. Našli také izolaci od kabelů.

Akce se zúčastnilo 12 dobrovolníků, což je podobné číslo jako loni. „Počítali jsme, že přijde více lidí, odradila je ale špatná předpověď počasí, i když bylo krásně. Hodně lidí nám účast na poslední chvíli odřeklo," uvedl Beran. Jiří Šimon z Mečeříže u Staré Boleslavi vyrazil vyčistit Vltavu již po šesté, navíc přemluvil některé své kamarády, aby jeli s ním. „Nejsem vysloveně zapálený vodák, ale mám rád přírodu, rád v přírodě sportuji a proto chci, aby byla čistá," uvedl.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
  • walle 

    Reagovat

     

    jednorázové pleny po ožralích ženských a neukázněných vodácích,za posledních deset let už Vltava není pro vodáky.

    Vloženo 22.5.2018 12:45:29

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace