Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Hypnotizér Jakub Kroulík

    pondělí 17.2 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

    Přednáška.

  • Mentalista

    pondělí 17.2 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

    Přednáška.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Britové jednoznačně opanovali závod juniorů

Cyklokrosaři Velké Británie ovládli kategorii juniorů. , Autor: Josef Janda

Cyklokrosaři Velké Británie ovládli kategorii juniorů.     Autor: Josef Janda

BIELES – Sobotní závod juniorů na lucemburském MS v cyklokrosu byl jednoznačnou britskou záležitostí. Všechny medailové stupínky totiž obsadili reprezentanti Velké Británie. Mezi českými reprezentanty zavládlo velké zklamání. Tomáš Kopecký zamýšlel umístění do 10. příčky, nakonec skončil na 34. místě. Nejlepší mezi Čechy byl Jan Gavenda na 21. místě.

 

Po několika metrech od startu došlo na kluzké silnici k hromadnému pádu, do kterého se připletli i čeští reprezentanti. V čele závodu se usadila po prvním okruhu dvojice Francouz Bonsergent a největší favorit Brit Pidcock, který ukázal svoji nadvládu a pokračoval dál osamoceně. Druhé a třetí místo navíc jistili jeho krajané Turner a Tulett, kteří zkompletovali stupně vítězů.

Výsledky juniorů (67 startujících): 1. Pidcock, 2. Tulett +38, Turner +44 (všichni Velká Británie),…21. Jan Gavenda +4:13, 27. Šimon Vaníček +5:06, 34. Tomáš Kopecký +6:07, 41. David Honzák +6:35, 59. Jakub Schierl -2 kola.

Ohlasy českých reprezentantů v kategorii juniorů

Tomáš Kopecký

V první zatáčce lehnul celý balík. Taky jsem se do toho karambolu zamotal a na prvního jezdce ztrácel hned 40 sekund. Rychle jsem naskočil a snažil se vše dohnat, jenže ve druhém kole jsem píchnul. Půl kola jsem musel dojet na prázdné pneumatice do depa. V dalším průběhu jsem ještě jednou spadnul, protože soupeř přímo přede mnou lehnul. Nedokázal jsem dobrzdit a letěl jsem přes něj. Po psychické stránce už bylo dokončení závodu dost těžký. Přesto jsem ještě dokázal asi 20 míst stáhnout. Doufám, že příští rok zajedu v Nizozemsku lepší závod.

David Honzák

Představoval jsem si to líp. Necítil jsem se špatně, nohy mi jely dobře, ale na dnešním povrchu jsem dělal strašný chyby. Během prvního kola jsem na ledu čtyřikrát spadnul. Nikdo z nás není spokojený. Nejdříve nám povrch vyhovoval, když byl sníh, vždyť jsme na něm také při reprezentačním soustředění trénovali. Dnes ale začalo pršet a promrzlá zem a led na povrchu nám nevyhovovaly.

Jakub Schierl

Spokojený vůbec nejsem. Hned na startu jsem spadnul. Tři závodníci přede mnou v první zatáčce spadli, tudíž jsem šel přes ně. Všude tam byl led. Zahákla se mi páka do kola Tomáše Kopeckého a než jsme se rozmotali, všichni nás předjeli. Jel jsem nějakou dobu okolo 30. místa a ještě to šlo do dvacítky zajet. Pak jsem ale ohnul řetěz a pořád mi to padalo. Musel jsem běžet a než jsem ho vyměnil, byl jsem úplně vzadu. Pak už mě odvolali, ani jsem závod nedojel. Jsem hodně zklamaný.

Šimon Vaníček

Závod se mi úplně nepovedl. Hned po startu jsem hned v první zatáčce spadnul. Na zem šel soupeř přede mnou, jen jsem rychle sáhnul na brzdy a šel jsem na zem. Tohle byla velká škoda, dral jsem se dopředu po startu docela dobře. V dalším průběhu jsem se na to snažil nemyslet, ale samozřejmě se to projevilo. Hodně jsem se bál v zatáčkách, abych znovu nespadnul, abych si něco neudělal s kolenem. Pak už jsem tolik chyby nedělal, jenže v posledním kole jsem byl zase několikrát na zemi, ohnul jsem páku... Výsledek není tak špatný, chtěl jsem být ale do dvacítky.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace