Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Od Trosek na Hruboskalsko

    středa 26.2 16:30 - Městská knihovna Jindřichův Hradec

    Beseda.

  • Toulky za poznáním - Antarktida II.

    středa 26.2 18:00 - Dům kultury Milevsko

Zobrazit všechny události
 

Dnes v Budvar aréně krajské hokejové finále Hluboká - Český Krumlov

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Do letošního finále krajské hokejové ligy se překvapivě probojovali rytíři z Hluboké nad Vltavou. Tým, který každoročně zahajuje soutěž později, protože nemá krytý stadion. A když se dostal až do finále, musí využít budějovické ledové plochy, protože doma už je led rozpuštěný. Semifinále se hrálo v Pouzar aréně, na finále si klub z Hluboké pronajal dokonce motoráckou Budvar arénu, aby si jeho fanoušci závěr sezony pořádně užili. Zápas s Českým Krumlovem začne dnes v 19 hodin.

 

Nadšený z letošního závěru sezony je pochopitelně i předseda HC Knights Hluboká nad Vltavou Petr Bělohlav. "Krajskou soutěž hrajeme patnáct let a na finále jsme čekali celých jedenáct roků," bilancuje šéf klubu. Rytířům se letos dařilo hlavně střelecky, jejich kapitán Josef Miler je druhý nejlepší v kanadském bodování krajské ligy. "V první dvacítce máme pět našich hráčů," připomíná Petr Bělohlav. 

Co letošní úspěch pro Hlubokou znamená? Dočkají se tam někdy krytého stadionu? "Věříme, že by nám letošní úspěch mohl pomoci. Jednáme teď s panem starostou Jirsou, podařila se už oprava stávajícího stadionu a rádi bychom tu někdy v budoucnu měli malý krytý stadionek alpskovesnického stylu," naznačuje Petr Bělohlav.

Klub zatím nemá organizovanou mládež, snaží se ale učit místní děti bruslit a hraje s nimi minihokej. V áčku pak defilují bývalí hráči vyšších soutěží hlavně z Českých Budějovic. Někteří ale na Hluboké bydlí a jsou tedy domácí. V sezoně se na zápasy chodí dívat 100 až 150 lidí, play off přilákalo i kolem tří stovek zvědavých návštěvníků.

Petr Bělohlav zve na dnešní večerní zápas: "Abychom naší finálové účasti dodali lesk, pronajali jsme Budvar arénu." Na dotaz, jestli objednal klub hráčům taky Budvar, ale šéf klubu odpověděl: "To tedy ne, my pijeme hlubocký ležák, na Hluboké máme vlastní minipivovar."

Zápas si chtějí hráči z Hluboké užít a přestože favoritem je lídr soutěže z Krumlova, věří, že se postarají o velký zážitek diváků. Odveta se pak odehraje v neděli od 17 hodin na krumlovském ledě. Při letošním systému soutěže se už další zápas nehraje, rozhoduje vyšší počet vítězných zápasů a při rovnosti pak skóre. V neděli tedy bude vítěz letošní krajské hokejové ligy definitivně známý.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace