Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Ples ZOD Čepřovice

    pátek 28.2 20:00 - Čepřovice, KD

    K tanci a poslechu hraje kapela Scéna.

  • Nathanika

    pátek 28.2 19:00 - Písek, Hospůdka U šesti strun

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Z jihočeských Mažic do afrického Dakaru – Zpátky doma

Přinášíme další díl putování mažických bláznivých motorkářů, kteří v sobotu 28. září vyrazili z pražského letiště na putování po stopách slavného závodu Paříž – Dakar. Cíl vzdálený osm až devět tisíc kilometrů. Návrat naplánovaný na 3. listopadu, což se také stalo.

V minulém díle jsme mažické motorkáře opustili ve čtvrtek 31. října ve městě Oued Laou, kde se ubytovali. Odsud mají v plánu vyrazit na závěrečnou část cesty. Nejdříve do Tangeru.

Z jihočeských Mažic do afrického Dakaru – Zpět na sever k pobřeží

Pátek 1. listopadu byl posledním dnem mažických cestovatelů v Maroku. Ráno bylo příjemné probuzení. Krásné slunečné počasí, hned ráno teplota 18 stupňů. Jede se po pobřeží směrem na Tetouan – Ceutu a pak dále do přístavu v Tangeru. Po příjezdu koupit lístek na loď do Algeciras a pak, protože ještě zbývá čas, podívat se na Cap Malabata, což je od Tangeru jen kousek. Je odsud vidět nejjižnější město Španělska Tarifa. Ještě zbývá zajit na večeři a pak pokus umýt motorku. Celkem zbytečný, protože červený prach, který tady je, je přilepený úplně všude. Takže se to dodělá asi až doma.

Sobota 2. listopadu přejezd trajektem do Algeciras a pak 130 km do Malagy, kde čeká řidič s dodávkou od firmy Taso Spedice. Při výjezdu z Maroka několikrát sprchlo a vypadá to, že bude pršet celý den. Trajekt, kterým se Mažičtí přepravují má zpoždění a místo v 11 vyráží až ve 12 hodin. Na španělské straně zase prší, takže navlíknout na sebe nepromoky a jede se 130 km do Malagy. Tam neprší takže zase nepromoky konečně sundat. Ubytovat se, naložit motorky na dodávku, která už čeká a jde se na večeři. Paela skvělá.

Neděle 3. listopadu. Budíček v sedm ráno a jede se na letiště. Letí to v půl jedenácté a v Praze by měla linka s motorkáři být ve dvě odpoledne. A pak už určitě dlouho očekávané setkání s rodinama a Honzou Bejčkem, kterému se dojet nepovedlo.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace