Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Co nabídne v květnu Husitské muzeum?

TÁBOR – Husitské muzeum má i na měsíc květen připravenou pestrou nabídku výstav, přednášek a exkurzí. Momentálně pokračují výstavy Malíř a tanečnice a Bez včel a medu to nejde. V rámci obou výstav se navíc uskuteční komentované prohlídky, V pondělí 12. května bude povídat Jan Kunovský o svých dílech a v pátek 16. května se můžete zeptat odborníka Jana Antonína Myslivce na zajímavosti ze života včel. Obě prohlídky začínají v 16:30.

Během celého května mohou zájemci navštívit Exponát měsíce, který odhalí muzejní NEJ, jako je největší exponát, nejstarší nebo nejmenší.

Cyklus historicko-vlastivědných přednášek bude pokračovat 6. května v 17:30 povídáním kurátorky uměleckých sbírek Lenky Zajícové na téma Táborské veduty.

Kdo dává přednost přírodě a čerstvému vzduchu, může se připojit k exkurzi 8. května, David Fischer zájemce provede světem obojživelníků v evropsky významné lokalitě Tábor - Zahrádka. Sraz bude v 9:00 v Klokotech.

 

Celý program měsíce května je k dispozici na www.husitskemuzeum.cz

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace