Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Madam Colombová zasahuje

    sobota 28.3 19:30 - Třeboň, Divadlo J. K. Tyla

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

David Honzík: Milevský hokej sleduji pořád

MILEVSKO – Šestadvacetiletý hokejový brankář David Honzík je rodákem z Milevska a odchovancem místního hokejového klubu. Přes své mládí už posbíral mezi tyčemi plno zkušeností, v juniorském věku si vyzkoušel také zámořský hokej. Zajímavostí je, že se v sezoně 2010–11 potkal v kanadském týmu Victoriaville Tigres hrajícím zámořskou juniorskou soutěž s dalším hokejovým rodákem z Milevska Bohumilem Jankem. Následně chytal mládežnickou obdobu Kontinentální hokejové ligy za Karlovy Vary a v dospělém hokeji hájil mimo tamní Energie také branku Jihlavy, Sparty Praha či na střídavé starty i konkurenční Slavie. Aktuálně chytá za extraligový Litvínov, se kterým bojuje o záchranu mezi elitou.


Uplynulý víkend strávil David Honzík díky reprezentační přestávce doma – v pátek na vyhlášení nejlepších milevských sportovců a v sobotu na zimním stadionu podpořil místní hokejisty v povedeném utkání proti Jindřichovu Hradci (8:3).

Jak jste si užil páteční vyhlášení?
Bylo to moc fajn, protože jsem se díky vyhlášení potkal i s lidmi, které už jsem nějakou dobu neviděl, což je vždycky příjemné. Vidět a slyšet, že máme v Milevsku úspěšné sportovce, kteří sbírají medaile třeba i na olympiádě mládeže, je skvělé. Milevský hokej sleduji pořád, protože tam mám stále i kamarády, ale ostatní sportovní dění už tolik nevnímám. Jen když jsem tady doma, tak si občas přečtu noviny, co se děje. O to příjemnější bylo slyšet teď o tolika úspěšných sportovcích.

Letos proběhl 24. ročník, byl jste na vyhlášení úplně poprvé?
Už je to hodně let, ani nevím jaký rok, ale...

Celý rozhovor naleznete v aktuálním vydání Milevských novin. David Honzík prozradí, jak vzpomíná na vyhlášení nejlepších sportovců, když byl ještě jako malý hokejista nominován, ohlédne se za dosavadním průběhem sezony v Litvínově a zmíní se, co říkal na sobotní výkon milevských hokejistů proti Jindřichovu Hradci (8:3). Čtěte Milevské noviny!

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace