Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Matěj Rak

  neděle 19.5 19:00 - Blatná, Kavárna Železářství U Šulců

  Koncert.

 • Seminář argentinského tanga

  neděle 19.5 18:00 - Strakonice, Čajovna Pod Stolem

Zobrazit všechny události
 

Dnes se volí nové vedení Milevska. Budeme informovat přímo z místa

MILEVSKO - Dnes v 17 hodin začne v domě kultury ustavující zasedání nově zvolených zastupitelů Milevska. Na programu je volba starosty, místostarosty, členů rady města, odměny neuvolněných zastupitelů a volba finančního a kontrolního výboru. Budeme přinášet zpravodajství o průběhu zasedání přímo z místa. Diskuse jako samostatný bod v programu zařazena není, pravděpodobně tedy bude možná ke každému bodu samostatně.

Podle dostupných informací je dohodnuta koaliční spolupráce Jihočechů, ČSSD, ANO a KSČM. 

Diskuse k článku - 28 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Jsem zvědav na zastupitele Kaleju. Tento člověk byl v minulém zastupitelstvu prakticky jediným, který usiloval o podstatné změny k lepšímu ve města Milevku. Pokud si bude chtít zachovat tvář, měl by v činnosti pokračovat a věci, které prosazoval vyžadovat i v koalici a od lidí s kterými se dal dohromady..

  Vloženo 5.11.2018 14:25:50

 • Bett 

  Reagovat

   

  Milevsko je jedna velka komedie.. Nedivte se, ze mladi se stehuji pryc.. Tohohle byt soucasti nechcu.

  Vloženo 5.11.2018 13:14:17

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Když to po panu Radostovi, Třeštíkovi, Bardovi, K. Procházkovi, Máchovi, a dalších koaličnících vyžadovali, protože to slíbili řešit, tak tito pánové to zabili, protože proti tomu hlasovali. Pokud bude pan Radosta opět zvolen do čela města Milevska, je potřeba se připravit, že s největší pravděpodobností bude pokračovat v tom co dělal ve svém funkčním období a sice na lhaní a neplní slibů a mdlý parkticky nulový tah na branku. Milevsko čeká amaterská údržba, toho jak jsme tomu svědky (město pod jeho vedením ani neumí vyvěsit zákonem předepsanou pozvánku na zastupitelstvo - řádně ). Kocourkovství a maškaryzace bude zřejmě v Milevsku pokračovat. Občanům se však dostane ujištění,že je odváděna dobrá práce a že je vše jak má být. Chudé město bude odvádět odměny za "dobře" vykonanou práci na všech polích to je i zastupitelům, radním, členům komisí výborů. Vystupovat občanům na zastupitelstvu bude omezováno přijatým Třeštíkovým Kodexem. Mladým se nedivím, že utíkají. Práce tam moc není.

   Vloženo 5.11.2018 13:28:17

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Pokles obyvatel nikdo neřeší, za nedlouho bude z Milevska vesnice plná seniorů....
   Dle statistik počet obyvatel 2014- 9 343, 2018 - 8 380 . Co mají mladí lidé v Milevsku dělat, chodit každý týden do muzea maškar , nebo do kulturního domu kde je několikrát ročně Fantom .....

   Vloženo 5.11.2018 14:12:54

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    a prakticky nic jiného. Nebo na pivní slavnosti za 50,- korun do ohrádky s třema stánkama na pivo. To je ta kultura za
    téměř 10 000 000,-Kč ročně?

    Vloženo 5.11.2018 14:15:46

    • Milan 

     Reagovat

      

     Co jste si zvolili to máte ...... hlavně nebát se a nekrást, ... maškary vpřed.

     Vloženo 5.11.2018 15:14:35

 • Ivana 

  Reagovat

   

  Čekala bych od nových zastupitelů nové přístupy. Zejména práci pro město a občany. Proto jsem zvědavá, zda-li se někdo dotáže pana Radosty popřípadě tajemníka úřadu, kdo je konkrétně odpovědný za ono pochybení s povinností umístit pozvánku na zastupitelstvo v Milevsku dle zákona a jaké sankce budou vůči této špatně odvedené práci vyvozeny.

  Vloženo 5.11.2018 12:53:10

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Jak se může volit nové vedení města, když nevisela pozvánka na zastupitelstvo jak měla? Taková volba klidně může být neplatná a vše co s tím souvisí.

  Vloženo 5.11.2018 11:18:35

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Volby jsou na programu, ale ve skutečnosti to bude tak, že starosta přivítá přítomné, oznámí změnu termínu zatupitelstva a poděkuje za dnešní účast. Přece by neriskoval, že proběhnou sliby a volby a soud to pak případně zneplatní.

   Vloženo 5.11.2018 11:35:35

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Jinak to ani být nemůže. To, že v Milevsku neudělali opět to co mají se už ví všude. Tohle by asi Milevský starosta neokecal jako všechno předtím. Uvidíme jestli přiznal svou chybu a chybu úřadu, nebo bude nadávat na anonymy. Správně by se měl všem omluvit a ustavující zasedání přeložit na jindy a správně informovat o jeho konání na úřední desce jak mu to ukládá zákon.

    Vloženo 5.11.2018 11:45:26

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     Je to zarážející. To, že to spletou a přiznají v malé obci Kájov to se nedivím, ale odpovědné osoby úřadu v Milevsku, který čítá okolo 80ti úředníků, by měl pracovat v těchto triviálních věcech bezchybně.Hlavně, že si vedení města nandalo za okna svých aut, že mohou parkovat na městských parkovištích bez poplatku, na to jsou kádři, ale pověsit na úřední desku to, že je zastupitelstvo neumí. Jo co si v Milevsku zvolili to budou mít.

     Vloženo 5.11.2018 11:54:44

    • Jasné a srozumitelné 

     Reagovat

      

     Pozvánka se má zveřejňovat " v čase a místě obvyklém" TZN. Pokud vždy pozvánku na každé zastupitelstvo město zveřejňovalo na úřední desce na náměstí, na internetové úřední desce a zároveň byla vždy i umístněna v sekci samospráva-zastupitelstvo, musí se tak učinit i na ustavující zasedání. Bohužel nebylo tomu tak! Jasné porušení pravidel a selhání starosty města.

     Vloženo 5.11.2018 12:02:17

     • anonymní čtenář 

      Reagovat

       

      To že by se měla pozvánka uveřejňovat jak píšete "v čase a místě obvyklém".... je naprostý blábol. Zákon naprosto přesně ukládá, kdy a kde musí být pozvánka uveřejněna. Takže ne "v čase obvyklém" ale sedm dnů před konáním. A ne na "místě obvyklém" ale na úřední desce. Vzhledem k tomu, že pozvánka musí být umístěna i na místě s dálkovým přístupem, je jasně dáno, že musí být také umístěna na elektronické úřední desce. Protože obě úřední desky, jak elektronická tak tzv. kamenná musejí být ze zákona totožné. To znamená musejí mít stejný obsah. Přičemž zákon neurčuje, která je nadřazená. V zákonu se mluví pouze o úřední desce a místu umožňujícím dálkový přístup. Ale vše vyplývá z dikce. Pokud musí být na úřední desce, tak to znamená jak na "kamenné" tak i elektronické. A to sedm dnů před konáním zastupitelstva. Umístění v jiné sekci webu je tedy naprosto mimo mísu a nelze umístěním v jiné sekci elektronickou úřední desku nahradit.
      Konání zastupitelstva ovšem nemá vliv na mandáty zastupitelů. § 69 odst. 1 zákona č. 128/2000 Sb. "Mandát člena zastupitelstva vzniká zvolením; Ke zvolení dojde ukončením hlasování.

      Vloženo 5.11.2018 12:47:11

      • anonymní čtenář 

       Reagovat

        

       Plně chápem, má se vše dělat jak je zvykem a nedělat chyby....)))))))

       Vloženo 5.11.2018 12:57:28

   • Vědma 

    Reagovat

     

    Normální a sebekritický člověk by tak učinil. Přiznal by chybu, všem by se omluvil a bylo,by.
    Jenom že arogantní a diktátorský činitel chybu nedělá, natož, aby ji přiznal.

    Vloženo 5.11.2018 11:48:27

    • Taky vědma 

     Reagovat

      

     Starosta není arogantní, je normální. Proto to bude tak, jak jsem už psala anonymně na začátku - přivítá, oznámí změnu termínu, ukončí. Všichni chytří už předem vědí, že chybu nepřizná, ale nikdo se nezamyslí, co bylo její příčinou. Sestavit demokratickou koalici určitě nebylo jednoduché, nedivím se, že při tom neuhlídal všechny povinnosti.

     Vloženo 5.11.2018 12:19:30

     • Petr 

      Reagovat

       

      Demokraticka koalice s komunisty :-):-):-)

      Vloženo 5.11.2018 12:35:49

      • Taky vědma 

       Reagovat

        

       A s kým to měl jako dělat, tu demokratickou koalici? S ODS jí nechtěl a ostatních je jako šafránu, to si člověk nemůže moc vybírat, aby se napočítal do 11. Ale že s tím tak všichni Jihočeši souhlasí, s tou koalicí, to mi nejde na rozum. Do některých by to člověk dříve neřekl, že se budou chtít pachtovat s komunisty a s Kupcem.

       Vloženo 5.11.2018 13:34:11

       • anonymní čtenář 

        Reagovat

         

        Možná, pokud by pan Radosta neprahl po funkci a udělal gesto jako pan Herout mohla být situace zcela jiná. Ale nehorší je pokud je někdo ekonomicky závislý na funkci placenou z peněz daňových poplaníků ......

        Vloženo 5.11.2018 14:19:24

        • Taky vědma 

         Reagovat

          

         Herout si mohl dovolit gesto, protože je finančně nezávislý. Lidi to neví, protože to nedává okázale najevo. Je ale za vodou a to co teď dělal a dělá má jen pro zábavu a naplnění času. I to starostování (místostarostování) by dělal od srdce a ne pro prachy.

         Vloženo 5.11.2018 14:42:36

         • antibabiš 

          Reagovat

           

          Heroutovi je potřeba vyseknout poklonu. Už za svého starostování dával svůj invalidní důchod na charitu. V současnosti vede domácí hospic a to je taky zatraceně záslužná činnost. To on se měl stát milevským starostou. Není to žádný populista, jako např. pan Radosta (o šéfovi Jihočechů 2012 bezpáteřním Hrochovi z Kovářova ani nemluvě). Herout upřednostňuje práci pro lidi a nemá potřebu naparovat se na veřejnosti a chrlit na občany všemožné sliby a bláboly.

          Vloženo 5.11.2018 16:03:04

          • anonymní čtenář 

           Reagovat

            

           Pleteš se, už nedělá hospic, ale kope hroby. To si polepšil.

           Vloženo 5.11.2018 19:28:40

     • Vědma 2 

      Reagovat

       

      Milevský starosta má asi vědmu, co mu radí a přikazuje, proto jde asi s komunisty.

      Vloženo 5.11.2018 12:55:57

     • diskuse občanů na zastupitelsvu v Milevsku 

      Reagovat

       

      Z toho co jsem viděla na videu ze zastupitelstev mi vychází, že Milevský starosta nelibě nese opoziční popřípadě občanský názor, který se liší od linie vedení radnice. Konec konců podle materiálu občané na zatupitelstvu, který visí na stránkách města Milevska a jehož autorem je místostarosta za socialisty Třeštík, mi vychází, že je prakticky skoro občanům zakazováno nebo velmi stěžováno vystopupení na zastupitelstvu v Milevsku, což zavání skoro totalitou. Doporučuji všem si onen dokument prostudovat a potom uvidí, kdo jim ve městě vládl a chce znovu vládnout.

      Vloženo 5.11.2018 12:59:15

      • anonymní čtenář 

       Reagovat

        

       Diskuzi nelze občanům zakázat. Ovšem pouze v bodu "diskuze". Zde má právo vystoupit každý občan s trvalým bydlištěm v obci, popřípadě vlastník nemovitosti v katastru obce. Ten nemusí mít ani trvalé bydliště.

       Vloženo 5.11.2018 13:04:04

       • Konec diskusí 

        Reagovat

         

        Radosta společně s Kupcem a Komunisty Vám ukáží co je to diskuse.
        Jen mne bude zajímat, jak ředitel gymnázia bude vyučovat a vysvětlovat študákum , že v demokracii vládnout komunisty je lepší jak s ODS. Co by na to asi tatíček Klaus říkal.

        Vloženo 5.11.2018 13:28:09

        • Taky vědma 

         Reagovat

          

         Mne by pro změnu zajímalo, jak jim bude vysvětlovat téma "respektování volebních výsledků". Dost mladých lidí šlo k volbám jen proto, aby volili Bardu. Mají ho rádi, je to jejich vzor. On si asi vůbec neuvědomuje, jakou má morální odpovědnost.

         Vloženo 5.11.2018 13:40:31

         • z ulice B. Němcové 

          Reagovat

           

          Pan Barda je pro mě velkým sklamáním. Asi je to hodný člověk, ale v politice se neosvědčil. Nic nepředvedl. Ani nepodpořil zbudování parkoviště v ulici B. Němcové, kde sám bydlí a dobře ví, že tam není kde parkovat. Petře hoď ručník do rynku a jdi od toho, nebo začni pracovat pro lidi a nedělej křoví neumětelství a aroganci.

          Vloženo 5.11.2018 14:13:00

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace