Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vánoční koncert sborů

    Čtvrtek 12.12 18:00 - ZUŠ, Dačice

    Koncert dětských pěveckých sborů.

  • Anna K. - Akusticky 2019

    Čtvrtek 12.12 19:30 - Městské divadlo Český Krumlov

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Do Nemějic na soutěž historických stříkaček

NEMĚJICE - V sobotu 17. srpna se po dvou letech sjedou k požární nádrži v Nemějicích na Písecku historické stříkačky, aby předvedly, že ještě nepatří do starého železa. Hasiči z Nemějic soutěž historických stříkaček poprvé uspořádali v roce 2014 a pak od roku 2016 znovu jen s loňskou pauzou, kdy historická technika účinkovala v sousedních Slabčicích na srazu rodáků. Letos tedy soutěžní klání v Nemějicích v nastartované tradici pokračuje.

 

Soutěžit se bude od 15 hodin, a to ve dvou kategoriích - v ručních stříkačkách a motorových stříkačkách všech typů, starších než PS 12. Soutěžní tým může mít až sedm členů v přilbě a s pevnou obuví, dobové uniformy jsou vítány. Soutěžní týmy se mohou přihlašovat buď předem na telefonu velitele soutěže Jiřího Lišky s číslem 724 318 929, nebo na místě od 14 do 14.45 hodin. Startovné činí 100 korun.

"Je to hlavně zábava, formuláře na protesty nechte doma!," vzkazují organizátoři. A samozřejmě se těší i na diváky. Po soutěži bude následovat zábava s muzikou pro všechny.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace