Dobrá poslední čtvrtina Lionů na obrat proti Pardubicím nestačila
GBA Fruko-Schulz Jindřichův Hradec – BK KVIS Pardubice 85:94 (16:23, 36:48, 55:71)
Rozhodčí: Petr Blahout, Štěpán Pokorný, Jan Jeřáb. Diváků: 188
Střelba za 2b: 54,8% – 65,8%. Střelba za 3b: 42,9% – 42,3%. Trestné hody: 60% – 61,1%. Doskoky: 29:37. Ztráty: 12:14
Sestava a body Jindřichova Hradce: Dorn jr 21, Valentíny 19, Kábrt 11, Fairweather 10, Kemm 7, Wiznitzer 6, Pekárek 6, Koulisianis 5, Jansa
Sestava a body Pardubic: Dailey 22, Lukeš 17, Svejcar 16, Kovář 12, Švrdlík 10, White 8, Ahmad 5, Nábělek 4
Trenér Jindřichova Hradce Andrej Červenka: „Bohužel, v celé té vzájemné sérii dokázaly Pardubice na nás najít odpověď. My už se díváme směrem k baráži, víme, že v ní budeme a tomu jsme trochu podřídili i přípravu. Tento zápas nám ukázal, jak a kdo je na to připravený. Naše identita v závěru zápasu byla skvělou odpovědí na to, jak jsme se místy v zápase trápili. Tohle je jednoznačně náš recept na úspěch. Hráči tomu musí podřídit svoje ega, abychom se dokázali prezentovat takovým basketbalem, ať už po zbytek sezony nebo v baráži. Děkuji divákům, že nás přišli v posledním domácím utkání nadstavby podpořit a věřím, že si najdou cestu i na baráž, kterou odehrajeme koncem dubna.“
Trenér Pardubic Jan Šotnar: „Důležité vítězství, kterým jsme si zajistili předkolo play off. Navázali jsme na výkon z Ostravy, zejména v prvních třech čtvrtinách jsme si dokázali vytvořit náskok, tuším jednadvacet bodů. Přišly zmatky, GBA to nevzdala, její mladý tým, který hraje až do konce, začal zdvojovat, my jsme nakupili nějaké chyby, ale v závěru se ukázala naše zkušenost a my jsme dovedli utkání do vítězného konce. Nehraje se tu jednoduše a pro nás je to důležité vítězství.“
Hráč Jindřichova Hradce Joanis Koulisianis: „Náš poslední zápas na domácí palubovce. Povedla se nám poslední čtvrtina, kdy nám pomáhali jak domácí fanoušci, tak lavička. Z těch tří čtvrtin, po kterých jsme prohrávali o nějakých dvacet bodů, jsme dokázali stáhnout na šest na konci. Poslední minuty byly otevřené a nakonec to skončilo o více bodů. Fanouškům se ale zápas musel líbit.“
Hráč Pardubic Adam Lukeš: „Myslím, že celý zápas se nám celkem dařil, měli jsme dobré střelecké šňůry, ale totéž měl soupeř. Postupně se nám podařilo se odpoutat, v závěru jsme ale polevili mentálně i fyzicky a nakonec z toho byla napínavá koncovka, což se, za mě, nemělo stát. Ale výhra je výhra.“


Diskuse k článku