Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Kreativní dílnička

    pondělí 18.11 18:00 až 21:00 - DDM Netolice

    Kreativní dílnička při které si můžete snadno a jednoduše vyrobit penál, kosmetickou tašku nebo nákupní tašku. Dílnička je vhodná i pro začátečníky.

  • Postavme se na své nohy

    pondělí 18.11 17:30 - Katolický dům, Dačice

    Přednáška s fyzioterapeutkou Jitkou Jakubcovou. Uvědomme si společně, jak krásné může být, stát na vlastních nohách.

Zobrazit všechny události
 

Draci nelétali! Děti tvořily z darů přírody a radovaly se ze setkání

MODLEŠOVICE - Při sobotním odpoledni se osadníci sešli na letošní drakiádě. Pro draky bylo počasí nepříznivé. Bezvětří dalo tušit, že draci asi moc létat nebudou. To ovšem nebránilo v tvůrčí činnosti. Vyráběly se podzimní dekorace z přírodních materiálů.

 

Některé pokusy dostat draka nahoru selhaly. Ti šťastnější sice přinutili draka vzlétnout, ale do maximální výšky třiceti metrů. Na stromech se nepohnul ani lístek a tak téměř dvacet dětí zkoušelo své draky dostat do vzduchu marně. Ani obvyklý favorit modlešovických drakiád sluníčkový drak neměl šanci. Vzlétl jen na pár minut a opět začal klesat. Tento letitý drak obvykle kouká na děti a Modlešovice z více jak 200 metrové výšky.

Dětem ani dospělým to náladu nezkazilo. Všichni se s vrozenou sveřepostí pouštěli do neustálých pokusů dostat draky do oblak a velmi dobře se při tom bavili.

Ostatní vyráběli podzimní věnce z přírodních materiálů. Listí, kůra, větve, šípky, kaštany a mech. Zkrátka, co příroda dala. Kromě zážitků ze společného setkání si tak účastníci drakiády odnesli domů dárek.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace