Kdy a kam

  • Lyžařské přejezdy na severu Evropy

    Čtvrtek 17.1 19:00 - Tábor, Divadlo Oskara Nedbala

    Jablonecký cestovatel Zdeněk Skořepa Vás protáhne na běžkách trasou dlouhou 400 km dvěma cestami - finskou a norskou.

  • Senior večer

    Čtvrtek 17.1 17:00 - Písek, KD

    K tanci a poslechu zahraje Milevská pětka.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Drak číhal ve Skalách v lese

SKÁLY – V sobotu 17. září zažily Skály u Protivína už devátý ročník tradiční slavnosti Draci ve Skalách. V letošním roce navázali pořadatelé z Letního domu, sdružení Švagr a Dětského domova Polárka v Písku na minulé ročníky. Děti hledaly draka v okolí vesnice. Symboly otisků jeho velkých nohou zavedly malé hledače za areál fotbalového hřiště. Od lesa byl pak vidět dým soptícího draka. Ten se pak vydal s početným davem na průvod obcí. Nechybělo tradiční divadlo, dílničky a hry a na závěr také občerstvení.

V rodinné buňce, jak se v současnosti říká původní školce ve Skalách u Protivína, žije skupina dětí z píseckého dětského domova. Tato komunitní akce je ukázkou dobrého vzájemného soužití místních občanů a dětí vyrůstajících v dětském domově. Na akci draci ve Skalách se potkají jak místní obyvatelé, tak děti a dobrovolníci z řad pořádajících organizací.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace